Lorena Wiebes triumfuje na GP Oetingen. Jaki sukces!

Lorena Wiebes (SD Worx-Protime) sięgnęła po zwycięstwo w wyścigu Altez GP Oetingen p/b Lotto, sprawiając, że wydarzenie to nabiera dodatkowego znaczenia przed nadchodzącymi klasykami brukowanymi. Jej atak na głównym podjeździe toru podzielił rywalizację, dając czytelnikowi zapierający dech w piersiach fragment sportowej historii. Czytaj dalej, by poznać szczegóły tej ekscytującej rywalizacji.

Lorena Wiebes (SD Worx-Protime) zapewniła sobie zwycięstwo w jednodniowym wyścigu Altez GP Oetingen p/b Lotto, nadając ton przed nadchodzącymi w tym miesiącu najwyższej klasy brukowanymi klasykami.

Wiebes przeprowadził atak w końcówce wyścigu na głównym podjeździe toru, Bergstraat, co podzieliło rywalizację, a następnie wyprzedził grupę pięciu zawodników i zwyciężył w Oetingen.

Thalita de Jong (Lotto Dstny Ladies) była druga, a Josie Nelson (Team dsm-firmenich-PostNL) zajęła trzecie miejsce.

„To był ekscytujący dzień z Christine (Majerus) w ucieczce” – powiedział Wiebes. „Wiedzieliśmy również, że Thalita de Jong jest szybka i dopuszczenie jej do mety w ten sposób było trochę ryzykowne, więc na dwa i pół okrążenia przed końcem przeskoczyliśmy ze mną i Chantal (van den Broeka Blaaka).”

„Peleton ponownie go zamknął, a ostatnie okrążenie zrobiliśmy mocno na bruku. Próbowałem utrudnić podjazd i udało się. Zespół spisał się niesamowicie. Wszyscy byliśmy w czołówce w ważnych momentach. wyścig pod kontrolą. To był dobry dzień.”

Kontynuacja jednodniowych wyścigów po bruku w Belgii obejmowała wyścig o długości 119,3 km w Oetingen, który często był wstępem do weekendowego wyścigu najwyższej klasy na torze Ronde van Drenthe.

Trasa składała się z dwóch głównych okrążeń, z których pierwszy był pokonywany dwukrotnie i obejmował trzy podjazdy nad Kongobergiem, Rensbergiem i Oetingen. Następnie zawodnicy wykonali pięć okrążeń kończącego się 12-kilometrowego toru, a każde z nich obejmowało podjazd nad Bergstraat przed krótkim zjazdem do mety.

W połowie stawki wyłoniła się trójka, w skład której weszli Christine Majerus (SD Worx-Protime), Franziska Koch (dsm-firmenich-PostNL) i De Jong.

Zespół UAE Team ADQ, Fenix-Deceuninck, a później Visma-Lease a Bike nadał ton czołówce peletonu, utrzymując przewagę nad ucieczką niecałą minutę.

Gdy SD Worx-Protime uderzyło w przód serią ataków, grupa frontowa oddzieliła się od głównego pola i wyłoniła się grupa pościgowa, w skład której wchodzili Wiebes i Chantal van den Broek Blaak (oboje SD Worx), Nelson, Marte Berg Edseth (Uno- X Mobility), Silke Smulders (Liv AlUla), Linda Riedmann (Visma-Lease a Bike) i Femke de Vries (GT Krush Rebellease).

Grupa pościgowa złapała trzech uciekających jeźdźców na 20 km przed metą, a Majerus niemal natychmiast zaatakował grupę 10 osób w brukowanym sektorze Kasseide. Jednak wyścig wrócił do normy przed ostatnim okrążeniem, a Visma-Lease a Bike i Lotto Dstny Ladies wjechały na ostatni tor.

SD Worx-Protime objął prowadzenie w oczekiwaniu na sprint grupowy, a Team dsm-firmenich-PostNL również znalazł się wśród pociągów prowadzących tworzących się w finale.

Jednak gdy pole dotarło do podnóża ostatniego podjazdu Bergstraat, posłużyło Wiebes za platformę startową do ataku w końcówce wyścigu na nieco ponad 2 km przed nią, a pole za nią rozdzieliło się.

Z przodu utworzyła się niewielka grupa, w skład której wchodzili Wiebes, De Jong, Nelson i zawodnicy Uno-X Mobility, Maria Giulia Confalonieri i Marte Berg Edseth.

Uno-X Mobility pociągnął zredukowaną grupę w dół i do ostatniego kilometra, ale Wiebes był najszybszy w sprincie do mety.

Wyniki

Wyniki obsługiwane przez FirstCycling

Dodaj komentarz