Lidl-Trek: Nowa drużyna rozwojowa z 14 kolarzami na 2024

Lidl-Trek skompletował nowy zespół rozwojowy na sezon 2024, w którym amerykański kolarz Cole Kessler dołącza do 14-osobowego składu. Drużyna dołącza do czołowych programów prowadzących kontynentalne drużyny rozwojowe, rozwijając swoje talenty i innowacje w świecie kolarstwa.

Lidl-Trek skompletował skład swojego nowego zespołu rozwojowego na nadchodzący sezon 2024, dołączając do niego amerykańskiego kolarza Cole’a Kesslera, aby uzupełnić 14-osobowy skład.

Drużyna WorldTour dołączyła do Groupama-FDJ, Team dsm-firmenich, Lotto-Dstny i EF Education-EasyPost jako czołowy program prowadzący w przyszłym roku kontynentalną drużynę rozwojową, która rozwija i promuje własne talenty.

Kessler jest jednym z 14 kolarzy z 10 krajów w nowej drużynie Lidl-Trek. 20-latek przechodzi z drużyny Israel-Premier Tech Academy po dwóch sezonach spędzonych w tej drużynie.

Do Kalifornijczyka dołączy duńskie trio Kristian Egholm, Patrick Boje Frydjkær i Martin Pedersen, a także niemieckie trio Niklas Behrens, Louis Leidert i Tim Torn Teutenberg.

Cameron Rogers (Australia), Axandre Van Petegem (Belgia), Nils Aebersold (Szwajcaria), Liam O’Brien (Irlandia), Mats Wenzel (Luksemburg), Matteo Milan (Włochy) i Jakob Söderqvist (Szwecja) uzupełniają skład, którym kieruje dyrektor generalny, były zawodnik Treka, Markel Irizar.

„Szczerze mówiąc, nie mogę się doczekać startu tego programu” – powiedział Irizar. „Posiadanie własnego projektu będzie bardzo interesujące. Będzie to projekt długoterminowy, dzięki czemu będziemy mogli naprawdę zaplanować przyszłość tej drużyny.

„Patrząc na nasz skład, mamy więcej szybkich zawodników i klasyków. Może nam trochę brakować na długich podjazdach, ale myślę, że będziemy bardzo dobrzy w sprintach i na brukach. Dla mnie najważniejsze jest to, byśmy zaczęli dobrze, z dobrym wizerunkiem i byli w stanie pokazać ducha drużyny, którego mamy”.

Dyrektor sportowy zespołu Sebastian Andersen – syn Kima Andersena, dyrektora sportowego zespołu WorldTour – powiedział, że jest podekscytowany rozpoczęciem pracy z wieloma talentami i osobowościami w nowym zespole.

„Jestem niezmiernie szczęśliwy i czuję się dumny i zaszczycony, że zostałem zaproszony do tej grupy niesamowitych ludzi” – powiedział. „Znam zespół bardzo dobrze, ponieważ mój ojciec, Kim, jest już dyrektorem Lidl-Trek.

„Wiem, że to niesamowity zespół i naprawdę nie mogę się doczekać bycia jego częścią. Po spędzeniu kilku dni w siedzibie Trek w Waterloo byłem zdumiony tym, jak niesamowita jest ta firma; wartości i kultura, można poczuć, że jest to bliska organizacja, która również osiąga dobre wyniki.

„Wszystkie nowe zespoły muszą od czegoś zacząć, ale z grupą kolarzy, którą zebrał Markel, jestem naprawdę podekscytowany, ponieważ jest tam naprawdę dobry talent i dobre osobowości. Myślę, że z młodymi chłopakami możemy mieć naprawdę dobry rok.”

Zespół planuje już także przyszłe sezony, dodając Hectora Alvareza (Hiszpania) i Andreę Bessegę (Włochy) w 2025 roku.