Lider Lidl-Trek na 2024 Tour de France i Gran Tour

Lidl-Trek ogłosił liderów Grand Tour i Klasyki mężczyzn i kobiet na rok 2024, zyskując uwagę fanów kolarstwa na całym świecie. Najnowsze nabytki, Tao Geoghegan Hart i Mattias Skjelmose, zostali powierzeni rolą liderów na lipcowy Tour de France, co już teraz wzbudza ogromne emocje w środowisku kolarskim. Nowi i utalentowani zawodnicy zapowiadają widowiskowy sezon w barwach Lidl-Trek!

Lidl-Trek przedstawił liderów Grand Tour i Klasyki mężczyzn i kobiet na rok 2024 w związku z rozpoczęciem połączonego obozu treningowego w Hiszpanii.

Zarejestrowany w USA zespół WorldTour powierzy nowym nabytkom Tao Geoghegana Harta i Mattiasowi Skjelmose role liderów podczas lipcowego Tour de France.

Brytyjczyk, który czeka na powrót do ścigania po długiej rekonwalescencji po złamaniu biodra, którego doznał podczas Giro d’Italia, zadebiutuje w barwach Lidl-Trek podczas wyścigu Volta ao Algarve (15–19 lutego), w którym uczestniczy rywalizował wcześniej dwukrotnie.

28-latek wystartuje w swoim drugim Tour de France latem przyszłego roku, a zespół amerykański potwierdzi, że zawodnik i sprinter duńskiej klasyki Mads Pedersen powróci na Tour po zwycięstwie etapowym w 2023 r. Pedersen rozpocznie sezon na torze Etoile de Bessèges (1-5 lutego).

Włoski sprinter Jonathan Milan, kolejny z dziesięciu nowych nabytków Lidl-Trek w męskiej drużynie WorldTour, rozpocznie sezon w Volta a la Comunitat Valenciana (1–5 lutego), po czym weźmie udział w „szerokiej kampanii brukowanych klasyków” wraz z liderami klasyki Pedersenem i Jasper Stuyven, zaczynając od weekendu otwarcia.

Będzie także kierował selekcją zespołu do Giro d’Italia, szukając drugiego maglia ciclamino po zwycięstwie w klasyfikacji punktowej w maju.

Giulio Ciccone poprowadzi drużynę w GC we Włoszech, a Jasper Stuyven i nowy nabytek Andrea Bagioli również udadzą się na Giro.

Skjelmose wygrał Tour de Suisse 2023 i był jednym z przełomowych kolarzy sezonu 2023. Po skupieniu się na Tour de France obejmie także rolę lidera GC w zespole w Vuelta a España, a jego rodak Pedersen również będzie w zespole, gdy powróci na wyścig, w którym w 2022 roku zdobył koszulkę punktową.

Podczas gdy męska drużyna rozpocznie swoją kampanię na Tour Down Under w przyszłym miesiącu, drużyna Lidl-Trek Women’s WorldTour wystartuje w UAE Tour Women (9–12 lutego), podczas którego Elisa Longo Borghini i Gaia Realini będą starały się odtworzyć swoje jedno- dwa zakończenia z początku tego roku.

Do Longo Borghini podczas wiosennych klasyków dołączą byłe mistrzynie świata Elisa Balsamo i Lizzie Deignan, a także Ellen van Dijk, która wraca po przerwie spowodowanej ciążą.

Włoszka, która w swojej karierze palmarès może zaliczyć Tour of Flanders i Strade Bianche, w przyszłym sezonie wystartuje we wszystkich trzech wielkich wyścigach kobiet: Giro Donne, Tour de France Femmes i La Vuelta Femenina.

Zespół potwierdził, że Deignan i Realini również zmierzą się z wielką trójką, a Balsamo ma zamiar ścigać się zarówno w Giro, jak i w Tourze.

Obydwa składy Lidl-Trek witają tej zimy napływ nowych zawodników, rozpoczynając swój pierwszy przedsezonowy obóz treningowy przed pierwszym pełnym sezonem pod głównym sponsorem niemieckiego supermarketu.

Do Geoghegana Harta, Milana i Bagioli dołączają niezwykły domator Tim Declercq, czołowi mężczyźni Simone Consonni i Ryan Gibbons, Fabio Felline, Carlos Verona oraz wspinacze Sam Oomen i Patrick Konrad wśród nowych twarzy w męskiej drużynie.

W kobiecej drużynie witają na pokładzie Clarę Copponi i Felicity Wilson-Haffenden, a także kwartet obiecujących neoprofesjonalistów: mistrzynię Europy juniorów Fleur Moors, kanadyjskie bliźniaczki Avę i Isabellę Holmgren oraz zwyciężczynię juniorów Gent-Wevelgem Izzy Sharp.

Dodaj komentarz