Lefevere unveils 2024 Soudal-QuickStep squad with winning mentality

Remco Evenepoel zapowiedział swoje ambitne cele na najbliższe lata. Planuje wziąć udział w Tour de France 2024 oraz zdobyć złote medale na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Belgia niezwykle zmotywowana, by sprostać wyzwaniom. Dyrektor Soudal-QuickStep, Patrick Lefevere, pełen optymizmu na nowy sezon, liczy na sukcesy i kolejne triumfy.

Było to już prawie oficjalne, ale Soudal-QuickStep i Remco Evenepoel potwierdzili, że ich celem będzie Tour de France w 2024 r., a belgijski zespół będzie kontynuował ewolucję, aby wesprzeć ambicje Evenepoela w zakresie Grand Tour.

Zespół nadal ma mocny skład na klasykę i flamandzkie serce, ale ma ambitniejsze cele na lipiec, a Evenepoel celuje także w złote medale w wyścigu szosowym i jeździe na czas na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Następnie we wrześniu weźmie udział w kolejnej tęczowej koszulce podczas Mistrzostw Świata UCI w szosach w Zurychu.

Dyrektor generalny Soudal-QuickStep, Patrick Lefevere, podczas prezentacji zespołu w hotelu Suitopía Sol y Mar Suites w Calpe świętował 55 zwycięstw w 2023 r. i ma nadzieję na więcej w 2024 r.

„Może nie jest to najlepszy sposób, aby to powiedzieć, ale zwycięstwo jest najlepszym dopingiem. Jest dobre dla umysłu i wszystkiego” – powiedział Lefevere.

„Mam nadzieję, że wygramy wcześnie i przez cały sezon w 2024 roku. W zeszłym roku wygraliśmy cały sezon, ale mieliśmy też kilka rozczarowań, na przykład w Giro d’Italia. Tam pandemia była naszym wrogiem. Byliśmy na prowadzeniu i mógł wygrać.

„Co kilka lat musisz wymyślać siebie, inaczej inne zespoły cię wyprzedzą. Zainwestowaliśmy w zawodników i personel. Mamy młodych ludzi, nowe pomysły, młode strategie. Trzeba było wszystko odnowić”.

Lefevere i Soudal-QuickStep mieli trudny sezon 2023 po tym, jak ojciec Evenepoela zasugerował, że jego syn nie jest zadowolony i chce przenieść się do silniejszego zespołu Grand Tour, którego potencjalnym celem może być Ineos Grenadiers.

Jesienna saga o fuzjach/przejęciach z Jumbo-Vismą zdestabilizowała zespół do czasu, aż Richard Plugge wycofał się ze swojego wrogiego przejęcia, a Evenepoel potwierdził, że będzie szanował swój kontrakt i pozostanie na miejscu.

„Przez pewien czas było to bolesne” – przyznał Lefevere. „Ten zespół istnieje od ponad 20 lat. Nie chcieliśmy zniknąć, ale to wszystko wydarzyło się nad nami.

„Jesteś głupi, jeśli popełniasz te same błędy. Jeśli jesteś inteligentny, przewracasz stronę. Nie zapomnimy, co się stało, ale dzisiaj jest nowy dzień. Jak lubię mówić: „Dzisiaj jest pierwszy dzień reszty mojego życia”. Chcę patrzeć w przyszłość i ponownie wygrywać z tymi chłopakami.

Podczas prezentacji zespołu kolarze Soudal-QuickStep 2024 rozmawiali na scenie wraz z Lefevere o swoich nadziejach i celach. Evenepoel jako ostatni na scenie stanął wraz z kilkoma kluczowymi kolegami z drużyny, choć był wyraźnym liderem drużyny z największymi celami.

„Mój sezon jest zależny od Francji” – zażartował Evenepoel. „Zaczynam w Portugalii, potem Paryż-Nicea, potem Ardeny, potem Dauphiné, Tour de France i Igrzyska Olimpijskie.

„Potem wyjadę na półroczny urlop. Nie mogę się doczekać sierpnia”.

Evenepoel poprowadził poranną przejażdżkę kawową, z twarzą osłoniętą zimnym powietrzem, które zawisło nad Calpe, ku wielkiemu rozczarowaniu tłumu fotografów i kamer telewizyjnych, którzy próbowali uchwycić każdy jego ruch.

W poniedziałek ustanowił nowy rekord w serwisie Strava na pobliskiej wspinaczce Coll de Rates. Lokalna wspinaczka stanowi punkt odniesienia dla wielu drużyn przybywających do Calpe i okolic na obozy treningowe poza sezonem. Evenepoel spędził większość zimy w swoim domu niedaleko Calpe i wygląda na to, że jest gotowy na sezon 2024.

Evenepoel potwierdził, że zadebiutuje w sezonie 2024 na stadionie Volta a Algarve (14–18 lutego), gdzie zmierzy się z Tomem Pidcockiem (Ineos Grenadiers), Woutem Van Aertem (Visma-Lease a Bike), Tao Geogheganem Hartem (Lidl-Trek ), wśród wielu innych głównych rywali.

Soudal-QuickStep wciąż rozwija swój skład na Tour de France, aby pomóc Evenepoelowi zmierzyć się z Jonasem Vingegaardem, Tadejem Pogačarem i Primožem Rogličem, ale Lefevere optymistycznie ocenia szanse swojego lidera.

„Jeśli wszystko pójdzie gładko, jestem przekonany, że może stanąć na podium” – powiedział Lefevere. „Znając jego charakter, nie będzie zadowolony z podium, będzie chciał wygrać jazdę na czas w Tour de France i niektórych etapach.

„On nie ma nic do udowodnienia. Lepiej być outsiderem niż faworytem, ​​więc bądźmy outsiderem. Zawsze miło jest, gdy wygrywa outsider”.

Baskijski wspinacz Mikel Landa to największy nabytek zespołu w 2024 r., a Soudal-QuickStep ma nadzieję, że w lipcu będzie ostatnim doświadczonym zawodnikiem Evenepoela w wysokich górach. Będzie wśród 10 nowych twarzy w składzie wraz z Giannim Mosconem i utalentowanym młodym amerykańskim sprinterem i zawodnikiem klasyki Luke’em Lampertim, który również dołączy wraz z grupą obiecujących neoprofesjonalistów.

„Wystartowałem w wielu Wielkich Tourach z wielkimi liderami i niektóre z nich wygraliśmy” – zauważyła Landa. „Chciałbym pomóc Remco wygrać kilka Wielkich Tourów, a gdy nadarzy się okazja, też dobrze sobie poradzę. Chciałbym dobrze wypaść na Vuelcie”.

6 stycznia Lefevere skończył 69 lat i rozpoczyna rok 2024 jako menadżer zespołu, ale przy wsparciu nowego dyrektora operacyjnego i potencjalnego następcy Lefevere, Jurgena Foré.

Foré był w Calpe na prezentacji i oficjalnie rozpocznie pracę 1 lutego. Spokojnie spędził czas na rozmowach z zawodnikami i personelem, przygotowując się do pełnienia w pełni operacyjnej i ważnej roli w zespole. Mówił o długoterminowej przyszłości zespołu i sportu jako całości, nawiązując do trwającego projektu reform One Cycling.

„Już czuję się częścią zespołu” – powiedział, za pomocą serii slajdów ujawniając strategie, których nauczył się jako partner w Deloitte. „Musimy być najlepszą wersją siebie.

„Będę zadawał pytania i rzucał wyzwania, chcemy się ulepszyć, dostosować i zoptymalizować. Chcemy zachować kulturę Wolfpack. Musimy rozważyć nasze wzajemne zachowanie i upewnić się, że cele zespołu są zgodne z celami osobistymi.

„W dłuższej perspektywie zabezpieczyliśmy naszą długoterminową strategię i przyszłość finansową. Musimy popracować nad dochodowym modelem kolarstwa. Zachodzą pewne zmiany, w tym projekt One Cycling. Chcemy tam przewodzić grupie. „

Post udostępniony przez Kolartwo.info (@cyclingnews_feed)

Zdjęcie opublikowane przez on

Dodaj komentarz