Lefevere o Mosconie: Wolę kogoś z charakterem

Soudal-QuickStep podpisało Gianniego Moscon na rok 2024, a decyzja ta wzbudza wiele kontrowersji. Italiański kolarz, po trudnych latach w Astanie Qazaqstan, obiecuje nowy start w swojej karierze – ale czy Lefevere zdoła go kontrolować? Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej.

Menedżer Soudal-QuickStep, Patrick Lefevere, powitał Gianniego Moscona w swoim zespole na rok 2024, mówiąc, że woli jeźdźców z charakterem niż owcę, która po prostu podąża za nim i zgadza się na wszystko.

Z kolei Moscon stwierdził, że jest najszczęśliwszym człowiekiem na świecie po tym, jak dostał szansę na wskrzeszenie kariery po dwóch trudnych latach w Astanie Qazaqstan.

Spotkają się osobiście i poznają podczas pierwszego Soudal-QuickStep w Belgii na początku przyszłego tygodnia. Moscon spotka się także z Evenepoelem i jego nowymi kolegami z drużyny na rok 2024, gdy Soudal-QuickStep zacznie planować nadchodzący sezon.

„Nie mogłem sobie wymarzyć lepszego zespołu. To początek nowego momentu w mojej karierze” – obiecał Moscon La Gazzetta dello Sport.

„Zacząłem myśleć, że nie mogę znaleźć innego ważnego zespołu i zastanawiałem się nad odejściem lub zrobieniem sobie roku przerwy”.

Soudal-QuickStep nazwał Gianniego Moscona 27. i ostatnim zawodnikiem w swoim składzie na 2024 rok, a Włoch ma pojechać w klasykach i być może pomóc Remco Evenepoelowi na Tour de France.

„Chcę po prostu wrócić do swojej najlepszej formy. Podpisałem kontrakt na zaledwie rok z myślą o walce. To nowy początek i będę częścią jednej z najlepszych drużyn w peletonie” – powiedział Moscon.

„Lubię Remco Evenepoela, mówi prosto. Myślę, że warto to mieć.

„Kiedy pracowałem w Sky, Ineos i Astana, zawsze obserwowałem, co robi QuickStep, ponieważ byli przykładem do naśladowania. Wiedzą, jak się ścigać.”

Het Laatste Nieuws opisał Moscona jako „kontrowersyjnego” ze względu na liczbę incydentów w jego karierze, a jeden niezidentyfikowany zawodnik powiedział Nieuwsblad że „90 procent peletonu go nie lubi”.

Akta oskarżenia Moscona obejmują rasistowskie znęcanie się nad Kevinem Rezą podczas Tour de Romandie 2017, wydalenie z Tour de France 2018 za wycelowanie pięścią w Élie Gesbert oraz dyskwalifikację z wyścigu Kuurne-Brussel-Kuurne 2020 za podrzucenie roweru na Jensa Debusschere w upał chwili po wypadku.

Jednak Lefevere wydaje się pewien, że uda mu się kontrolować Moscon. „Od nas zależy, czy dobrze go poprowadzimy” – powiedział Lefevere Nieuwsblad.

„Moscon może mieć krótki bezpiecznik, ale mam nadzieję, że wyciągnął nauczkę. Uważam, że nie należy zgadzać się na wszystko. Jeśli ktoś uderzy cię w głowę, a ty nie oddasz, cóż…

„Wolę kogoś z charakterem niż owcę, która beczy „tak”.

Moscon ostatni raz zaimponował podczas głównych wyścigów na torze Paryż-Roubaix w 2021 r., kiedy wykonał atak z dużej odległości tylko po to, by przebić gumę i zmienić rower, aby zrujnować swoje szanse na zwycięstwo.

„Piłka jest po jego stronie i jego zadaniem jest udowodnienie, że się co do niego nie mylimy. Nie sądzę, że potencjał Moscona zniknął. A jeśli nam się nie uda, będzie to dla niego pech” – powiedział Lefevere.

Dodaj komentarz