Lawrence Naesen i Emily Newsom dołączają do The Growler, a pula nagród wzrosła do 55 000 dolarów

Kilku znanych sportowców potwierdziło swój udział w jednodniowym wyścigu Growler, który odbędzie się 13 kwietnia w północnej Kalifornii. Lawrence Naesen oraz była kolarka szosowa Emily Newsom dołączają do elitarnych zawodników walczących o znacznie większą pulę nagród, aż 55 000 dolarów. Poza tym, USA Speed ​​Week powraca ze zbiorem ośmiu kryteriów w Gruzji i Południowej Karolinie, oferując łączną pulę nagród w wysokości 86 000 dolarów, a także nowy klasyk rowerowy w Greenville. Dodatkowo, Reign Storm Racing oficjalnie rozpocznie sezon wyścigowy z drużyną 12 zawodników, w tym m.in. Michael Hernandeza i Danny’ego Summerhilla.

Kilku znanych sportowców potwierdziło, że ustawią się 13 kwietnia w północnej Kalifornii na jednodniową imprezę Growler, czyli profesjonalny wyścig na dystansie 239 mil w Levi’s GranFondo. Lawrence Naesen, który w zeszłym roku przeszedł na emeryturę po sześciu latach na poziomie WorldTour, dodał swoje nazwisko do męskiej listy startowej, podczas gdy była kolarka szosowa i zwyciężczyni Gravel Locos, Emily Newsom, dołącza do rosnącego grona kobiet.

Istotnej zmiany w puli nagród dokonał informujący o tym organizator Levi Leipheimer Wiadomości rowerowe „nasza lista nagród wzrosła prawie trzykrotnie”, ponieważ wzrosła z 20 000 do 55 000 dolarów. Dzień wypłaty zostanie równo podzielony pomiędzy pięciu najlepszych mężczyzn i pięć najlepszych kobiet, którzy ukończą The Growler, wędrówkę przez winiarnię hrabstwa Sonoma, która charakteryzuje się wyboistymi drogami i wspinaczką o długości 4500 metrów.

„Myślę, że wywoła to wiele emocji w wyścigach szosowych w USA. Nasi partnerzy, gdy zobaczyli nasze wysiłki i zainteresowanie, jakie wywołało, byli po prostu bardzo entuzjastycznie nastawieni i wszyscy zaangażowali się, aby zawrzeć znacznie większą transakcję” – Leipheimer powiedział o eksplozji portfela. Dwóch głównych partnerów to miasto Windsor i Specialized.

Cullen Easter, Griffin Easter, Caleb Classen i Zach Gregg zostali dodani do męskiej kategorii, aby rywalizować z weteranami WorldTour, którzy stali się ekspertami w terenie, takimi jak Peter Stetina, Lachlan Morton i Petr Vakoč. Po stronie kobiet Newsom dołącza do Flávii Oliveiry Parks w bitwie, w której biorą udział Sarah Sturm, Heather Jackson i Peta Mullens.

Truman Glasgow z Utah dołączył do Grand Prix Life Time

Truman Glasgow, 23-latek z USA, został dodany do składu Life Time Grand Prix na rok 2024, zajmując miejsce zwolnione przez Australijczyka Tasmana Nankervisa.

Ten rok byłby dla Nankervisa drugim startem w Grand Prix USA, ale nie był w stanie zaangażować się w dłuższą podróż, ponieważ nie był w stanie zapewnić sobie sponsoringu finansowego.

„Przez ostatnie kilka miesięcy próbowałem znaleźć sponsorów i w zasadzie nic nie wyszło” – powiedział Nankervis Wiadomości rowerowe w połowie stycznia. Planował wykorzystać nowe możliwości ścigania się przez cały rok, który rozpoczął się od zwycięstwa w inauguracyjnym wyścigu RADL GRVL w Australii Południowej.

Glasgow odniósł zwycięstwa w wyścigu rowerów górskich Park City Point 2 Point i wyścigu szutrowym Wasatch All Road na dużej wysokości, oba w stanie Utah, gdzie mieszka. Ma doświadczenie w zawodach Life Time, zajmując 13. miejsce w Big Sugar Gravel i 26. w Leadville Trail 100 MTB.

USA Speed ​​Week rozpoczyna się w kwietniu nowym klasykiem rowerowym Greenville

Profesjonalne zawody kobiet na zawodach Athens Twilight Criterium 2023 w centrum Aten w stanie Georgia

Athens Twilight Criterium w centrum Aten w stanie Georgia powraca do Speed ​​Week (Źródło zdjęcia: Jackie Tyson/Przyszłość)

USA Speed ​​Week powraca po 18. edycji z kolekcją ośmiu kryteriów w Gruzji i Południowej Karolinie w ciągu 11 dni. Każdy wyścig oferuje oddzielną pulę nagród dla elitarnych mężczyzn i kobiet o łącznej wartości 86 000 dolarów. Zespoły zarejestrowane do wzięcia udziału w Speed ​​Week i USA Crits, oba obsługiwane przez Swagger LLC, zakwalifikują się do rankingu opartego na punktach i dodatkowej puli nagród o wartości 76 800 dolarów.

Nowy wyścig w centrum Greenville w Południowej Karolinie, który odbędzie się w czwartek 25 kwietnia, zainauguruje Tydzień Prędkości. W piątek wieczorem odbędzie się Kryterium Regionalnego Systemu Opieki Zdrowotnej w Spartanburgu, następnie dwa wyścigi w Gruzji, Kryterium Zmierzchu Ateńskiej Kliniki Ortopedycznej w sobotę i Kryterium Laboratorium Curiosity w niedzielę.

Wyścig w środku tygodnia odbywa się we wtorek, 30 kwietnia, Spin the District: Union City, a ostatnie trzy wyścigi w Gruzji odbywają się w pierwszy weekend maja – Spin the District: Hapefille w piątek, LaGrange Cycling Classic w sobotę i Spin the District: College W niedzielę zaparkuj.

Trzy wyścigi Speed ​​Week podwajają się pod względem liczby wydarzeń USA Crits – Spartanburg Crit, Athens Twilight i LaGrange Classic – a każdy z nich zapewnia nagrody o wartości 12 000 dolarów zamiast puli nagród z wyścigu Speed ​​Week o wartości 10 000 dolarów.

W zeszłym roku tę regionalną serię wygrali Leah Kirchmann (Denver Disruptors) i Evan McQuirk (ButcherBox Cycling p/b LOOK). Zespoły i składy na Speed ​​Week zostaną potwierdzone bliżej marca.

Fuzja Reign Storm Racing firm Texas Roadhouse i ACG

Michael Hernandez atakuje w boisku, ale nie doszło do przełamania

Michael Hernandez na Tulsa Tough 2022 (Zdjęcie: fotografia SnowyMountain)

Texas Roadhouse Cycling Team i American Cycling Group (ACG) ogłosiły dziś utworzenie Reign Storm Racing na sezon wyścigowy 2024. Amerykański duet składający się z Michaela Hernandeza, amatorskiego mistrza USA w kryterium z 2022 r. i Danny’ego Summerhilla, aktualnego mistrza kraju Madison mężczyzn w USA, poprowadzi drużynę składającą się z 12 zawodników.

Spośród dwóch krajowych drużyn męskich w USA firma Texas Roadhouse Cycling wystawia drużyny od 20 lat, którymi od 2003 r. kieruje Curtis Tolson. Będzie on nadal pełnił funkcję menadżera zespołu, a Thomas Craven przeniesie się z ACG na stanowisko dyrektora sportowego.

„Kolarstwo to sport, który wymaga ogromnej energii i doskonałości, aby osiągnąć sukces, a nasza współpraca z Reign Storm umożliwi zespołowi dalsze doskonalenie się w zawodach” – powiedział Craven, który przez dekadę kierował Hincapie Racing, a następnie w zeszłym roku był współzałożycielem ACG Hernandeza. „Dzięki wsparciu naszych hojnych sponsorów nasi rowerzyści mogą skupić się na rywalizacji i misji zespołu polegającej na promowaniu większej różnorodności w sporcie”.

Zespół będzie jeździć na rowerach Teammachine SLR firmy BMC w sezonie 2024, który rozpocznie się 13 kwietnia na torze Sunny King Criterium w Anniston w stanie Alabama, rozpoczynając składającą się z sześciu wyścigów serię USA Crits. Inni sponsorzy to VQ Labs, HGR Construction, Hincapie Sportswear, Thule, LUN Wheels, KASK Helmets, KOO Eyewear, Finish Line, Michelin i National Cycling League (NCL).

Reign Storm Racing będzie także rywalizować w Pucharze NCL, kontynuując dostępny wyłącznie na zaproszenie przedział czasowy przedłużony do Texas Roadhouse na rok 2024. W zeszłym roku Texas Roadhouse był częścią kooperacji z Goldman Sachs ETFs Racing i para zajęła w sumie trzecie miejsce w trzech -seria wyścigów wydarzeń.

Lista Reign Storm Racing 2024

 • Fergus Arthur (USA)
 • Aaron Beebe (USA)
 • Zach Berend (USA)
 • Jaime Castañeda (USA)
 • Bryan Gomez (Kolumbiarz)
 • Michael Hernandez (USA)
 • Eli House (USA)
 • Jordan Parra (Kolumbia Północna)
 • Kyle Perry (USA)
 • Alfredo Rodriguez (MEX)
 • Tim Smith (USA)
 • Danny Summerhill (USA)

Cynisca Cycling rozpoczyna rok 2024 z 16 kolarzami

Amerykanka Lauren Stephens pozuje na podium ze swoim złotym medalem w finale kolarskiego wyścigu szosowego kobiet podczas Igrzysk Panamerykańskich w Santiago 2023 w Santiago, 29 października 2023 r. Zdjęcie: ERNESTO BENAVIDES AFP Zdjęcie: ERNESTO BENAVIDESAFP via Getty Images

Amerykanka Lauren Stephens pozuje na podium ze swoim złotym medalem w wyścigu szosowym kobiet podczas Igrzysk Panamerykańskich w Santiago w 2023 r. (Zdjęcie: ERNESTO BENAVIDES / AFP za pośrednictwem Getty Images)

Cynisca Cycling powraca na poziom kontynentalny na drugi sezon, w tym roku w składzie 16 zawodników, na którego czele stoi mistrzyni kraju na szutrze i zwyciężczyni wyścigów szosowych Pan-Am Lauren Stephens.

Stephens przeniósł się z poziomu WorldTour w EF Education-TIBCO-SVB, aby kontynuować przez 12 lat w zawodowym peletonie, służąc jako lider GC na trasie dla młodego składu. Rok rozpoczął się w lutym na Vuelta CV Feminas, gdzie były mistrz wyścigów szosowych US Pro zajął 13. miejsce. W zeszłym roku osiągnęła doskonałe wyniki na wielu nawierzchniach, zajmując w sumie szóste miejsce na Mistrzostwach Świata UCI Gravel 2023, srebrny medal w US Pro ITT i 18. miejsce na Mistrzostwach Świata UCI Road.

W składzie znajduje się także Chloe Patrick, obecna mistrzyni USA do lat 23 w kryterium. Należy do trio 19-latków znajdujących się w tym sezonie w składzie wraz z rodaczką Katherine Sarkisov i Kanadyjką Marą Roldan. Do składu hiszpańskiej ekipy Sopela dołączyła wspinaczka Allison Mrugal, która w zeszłym roku wygrała etap na torze Lea-Artibai Txallengea.

Pod koniec stycznia zespół zaprezentował swój nowy zestaw, stworzony przez Pearl Izumi. Świeży wygląd obejmuje pomarańczowe rękawy z niebieskimi, białymi i czarnymi panelami z przodu i z tyłu, z powrotem pasa złotych liści oliwnych z przodu.

Skład Cynisca Cycling 2024

 • Paulina Allin (FRA)
 • Tess Edwards (USA)
 • Emilie Fortin (Kanada)
 • Chloé Fourmigué (FRA)
 • Ashley Frye (USA)
 • Gabrielle Lehnert (USA)
 • Fiona Mangan (Włochy)
 • Allison Mrugal (USA)
 • Cara O’Neill (USA)
 • Chloe Patrick (USA)
 • Greta Richioud (FRA)
 • Mara Roldan (USA)
 • Katarzyna Sarkisow (USA)
 • Nicole Steinmetz (USA)
 • Lauren Stephens (USA)
 • Claire Windsor (USA)

Dodaj komentarz