Koniec zespołu Bolton Equities Black Spoke po nieudanych poszukiwaniach sponsora

Przymusowe rozwiązanie zespołu kolarskiego Black Spoke wzbudza falę emocji w świecie kolarstwa. Menedżer zespołu potwierdził tragiczną decyzję, informując o braku sponsorów na sezon 2024 oraz zakończeniu działalności drużyny. Poznaj szczegóły historii jednego z najbardziej hojnych zespołów w Nowej Zelandii i odczytaj o jego wpływie na świat kolarstwa.

Menedżer zespołu Bolton Equities Black Spoke potwierdził dzisiaj, że zespół został zmuszony do rozwiązania po tym, jak nie udało mu się pozyskać sponsorów na sezon 2024.

„Wszystko, co dobre, musi się kiedyś skończyć i niestety Black Spoke nie jest wyjątkiem. Z przykrością ogłaszam, że nie udało nam się pozyskać sponsorów wymaganych na sezon 2024, a Black Spoke zakończy działalność pod koniec tego roku.” dyrektor generalny Scott Guyton napisał w ogłoszeniu.

Zespół składał się głównie z kolarzy z Nowej Zelandii, którzy ścigali się początkowo w Nowej Zelandii do 2020 r., kiedy granice kraju były zamknięte z powodu pandemii COVID-19, a następnie awansowali na arenę światową. Początkowo Bolton Equities Black Spoke był zespołem kontynentalnym, a po ukończeniu 2022 roku na 24. miejscu w rankingach drużyn UCI, najwyżej sklasyfikowanym składzie Continental, w 2023 roku stał się pierwszym zespołem UCI ProTeam w Nowej Zelandii.

Zespół zapewnił swoim 20 zawodnikom pełny sezon wyścigów w Europie i Azji. Zwycięstwa obejmowały Tour of Taihu Lake, 3. etap Tour of Langkawi plus 1. etap Tour of Hainan z Georgem Jacksonem, NZ Cycle Classic z Jamesem Oramem, a także tytuł w jeździe na czas w Oceanii zdobyty przez Toma Sextona i Grand Prix Jamesa Fouché Zwycięstwo Cerami i zwycięstwo Rory’ego Townsenda na La Roue Tourangelle.

Spośród zawodników zespołu w tym sezonie czterech ogłosiło kontrakty na rok 2024, a nowozelandzcy Aaron Gate i Jackson udają się do Burgos-BH, Brytyjczyk Mark Stewart pojedzie do Corratec, a Irlandczyk Rory Townsend do Q36.5. Belgijski stażysta Victor Vercouillie również zmierza do Team Flanders-Baloise.

Już we wrześniu grupa poinformowała, że ​​w 2024 r. nie będzie już ścigać się jako ProTeam. Oznajmiła wówczas, że pracuje nad powrotem do dywizji kontynentalnej, ponieważ zapewnia ona bardziej zrównoważoną ścieżkę, ale wraz z przejściem Bolton Equities do dywizji nietytułowej sponsor, aby móc kontynuować, potrzebowali dodatkowych sponsorów.

„Uważamy się za szczęściarzy, że mieliśmy okazję przewodzić wszystkim osobom zaangażowanym w ten niezwykły zespół. To słodko-gorzki koniec, ponieważ stworzyliśmy coś naprawdę znaczącego i wyjątkowego. Black Spoke niezaprzeczalnie odcisnął piętno na historii kolarstwa w Nowej Zelandii.

„Ostatnie cztery lata nie byłyby możliwe bez wsparcia finansowego i pasji Murraya i Talei Boltonów” – napisał Guyton, nazywając sponsorów „jednymi z najbardziej hojnych i zmotywowanych ludzi, jakich kiedykolwiek spotkałem. Twoje niezachwiane zaangażowanie w Black Spoke” nie tylko ukształtowało kariery, ale także pozostawiło trwały ślad w krajobrazie rowerowym w Nowej Zelandii.Twoja wizja Black Spoke zapewniła rowerzystom Kiwi nieocenione możliwości zabłyśnięcia na arenie międzynarodowej.

„Chociaż oznacza to zakończenie Black Spoke, mam nadzieję, że dziedzictwo, jakie po sobie pozostawi, będzie nadal inspirować i motywować społeczność rowerową w Nowej Zelandii i poza nią. Wpływ, jaki wywarł na ten sport i możliwości, jakie zapewnił rowerzystom Kiwi zabłysnąć na arenie międzynarodowej, są świadectwem wizji i zaangażowania wszystkich zaangażowanych osób”.

Dodaj komentarz