Kierowca czołgu oskarżony o zabójstwo Davide Rebellina-Pytanie o odrzucenie prośby o ugodę

Najnowsze wydarzenia podczas przesłuchań Wolganga Rieke wstrząsnęły opinią publiczną. Kierowca ciężarówki oskarżony o potrącenie i zabicie Davide Rebellina zobaczył odrzucony wniosek o ugodę, co wywołało burzliwe reakcje. Sędzia uznał, że proponowany wyrok jest zbyt łagodny wobec zachowania Rieke, co sprawia, że sprawa nabiera nowego, dramatycznego obrotu.

Najnowsze wydarzenia podczas przesłuchań Wolganga Rieke, kierowcy ciężarówki oskarżonego o potrącenie i zabicie Davide Rebellina, spowodowały, że sędzia przewodniczący odrzucił jego wniosek o ugodę.

Prawnik Rieke zaproponował dwuletnie i 11-miesięczne ugodę dla 63-letniego kierowcy ciężarówki, a petycja została zmieniona w środę do trzech lat i 11 miesięcy.

Jednak sędzia sądu w Vicenzy, dr Roberto Venditti, odrzucił wniosek, uznając wyrok za zbyt łagodny w świetle zachowania Rieke, La Gazzetta dello Sport zgłosił.

Rieke, który został wcześniej oskarżony o potrącenie bez skutku śmiertelnego oraz jazdę pod wpływem alkoholu, według doniesień potrącił niedawno emerytowanego Rebellina w Montebello Vicentino 30 listopada 2022 r. Naoczni świadkowie na miejscu zdarzenia zgłosili, że widzieli, jak Rieke opuszczał ciężarówkę i podejdź do ciała Rebellina, zanim odjedziesz.

Wrócił do Niemiec, ale wkrótce został zidentyfikowany i wyśledzony po wspólnym dochodzeniu prowadzonym przez policję włoską, niemiecką, austriacką i słoweńską. W czerwcu policja zatrzymała go w Münster, zanim w następnym miesiącu niemiecki sąd zatwierdził jego ekstradycję do Włoch.

Rieke stanie przed sądem pod zarzutem zabójstwa z udziałem pojazdu i niezapewnienia pomocy po potrąceniu Rebellina, który zginął na miejscu. Pierwszą rozprawę w procesie wyznaczono na 22 kwietnia 2024 r. Do tego czasu pozostanie w więzieniu w Vicenzy, gdzie przebywa od sierpnia.

„Jesteśmy usatysfakcjonowani tą odmową i jeszcze raz dziękujemy wymiarowi sprawiedliwości za wykonaną pracę i uwagę, jaką poświęcili sprawie Davide” – powiedział brat Rebellina, Carlo, według La Gazzetta dello Sport.

Dodaj komentarz