Kenny Elissonde i Ben Hermans w Cofidis do 2024

Cofidis uzupełnił swój skład na sezon 2024 o dwóch zawodników: francuskiego wspinacza Kenny’ego Elissonde i utalentowanego Belga Bena Hermansa. Zespół z WorldTour stracił dwóch zawodników na rzecz innych drużyn, ale zyskał doświadczonych kolarzy i wielu nowych talentów.

Zespół Cofidis uzupełnił skład 30 zawodników na sezon 2024, dodając francuskiego wspinacza Kenny’ego Elissonde i wszechstronnie utalentowanego Belga Bena Hermansa.

Francuski zespół WorldTour stracił zwycięzcę etapu Tour de France Victora Lafaya na rzecz AG2R i Simone Consonne na rzecz Lidl-Trek, ale podpisał kontrakt z Gorką Izagirre, Stefano Oldanim i wieloma neo-profesjonalistami, gdy 12 zawodników opuszcza zespół i przybywa 12 nowych. Davide Cimolai i André Carvalho należą do zawodników zwolnionych na rok 2024.

Ion Izagirre, Bryan Coquard, Simon Geschke, Axel Zingle i Guillaume Martin pozostają liderami zespołu.

„Jesteśmy zachwyceni, że możemy liczyć na doświadczenie Kenny’ego Elissonde i Bena Hermansa. To dwaj kolarze, którzy zabłysnęli już w UCI WorldTour i są przyzwyczajeni do najwyższego poziomu” – wyjaśnił menadżer zespołu Cedric Vasseur.

„Kenny będzie rywalizować na podjazdach i w wyścigach etapowych u boku Guillaume’a Martina, podczas gdy Ben będzie bardziej wszechstronny i będzie miał mieszany program. Podzieli się także swoim doświadczeniem z jednodniowych wyścigów i będzie mocnym wsparciem dla Axela Zingle’a. Nie możemy się doczekać, aż zobaczymy naszą nową grupę w akcji. Ruszaj w 2024!”

Elissonde jest ulubieńcem fanów ze względu na swój agresywny styl wyścigów, szczególnie w górach podczas ucieczek. Wygrał etap w Vuelta a España w 2013 r., nosił koszulkę lidera w 2021 r., a przed czterema sezonami w Treku zajmował wiele innych miejsc podczas długich okresów spędzonych w FDJ i Team Sky.

„Chciałem tego nowego wyzwania i powrotu do francuskiego zespołu. Jestem wspinaczem, lubię wyścigi etapowe” – powiedział Elissonde po przeprowadzce do Cofidis.

„W całej mojej karierze zdarzało mi się jeździć dla moich liderów, ale także grać swoją kartą i próbować osiągnąć jak najlepszy wynik. Doświadczenie pozwala lepiej poznać siebie, mieć więcej spokoju i wspierać także młodszych ludzi.

Hermans wygrał Tour of Oman 2017 i Arctic Race of Norwegia 2021 oraz pagórkowaty półklasyk De Brabantse Pijl, podkreślając zakres swoich talentów.

Ma teraz 37 lat i dołącza do Cofidis z Israel-Premier Tech.

„Jestem szczególnie wdzięczny zespołowi Cofidis za zaoferowanie mi tej nowej możliwości. W przeszłości pokazałem, że jestem w miarę kompletnym kolarzem, który lubi klasykę tak samo jak wyścigi etapowe” – powiedział Hermans.

„Chcę dać z siebie wszystko dla moich nowych kolegów z drużyny, oddać się na służbę liderom i, jeśli to konieczne, wziąć na siebie obowiązki i spróbować szczęścia z kolei.

Wiem, jak trudno jest wygrać, ale mam nadzieję, że uda mi się osiągnąć próg 20 zwycięstw w karierze. Żaden wyścig nie jest łatwy, ale chcę walczyć, trenować i robić wszystko, aby sprostać ambicjom mojego nowego zespołu.