Juillard uniknął kolizji z fanami i samochodem podczas samotnej wycieczki w Etoile des Bessèges

„Niesamowita ucieczka francuskiego kolarza, Maximiliena Juillarda, podczas 2. etapu Étoile de Bessèges, wywołała burzę emocji. Unikając niebezpiecznych zdarzeń, Juillard pokazał prawdziwe umiejętności i determinację, pozostawiając kibiców z zapartym tchem.”

Szanse, że Maximilien Juillard (Van Rysel-Roubaix) pozostanie w ucieczce trzech zawodników na 2. etapie Étoile de Bessèges i odniesie swoje pierwsze zwycięstwo etapowe w UCI, prawie całkowicie zniknęły, ponieważ uniknął zderzenia z widzami, drzewami, a następnie pojazdami wyścigowymi.

Film od nadawcy wyścigu Eurosportu na 62,2 km przed metą uchwycił moment, w którym Juillard nie mógł zmniejszyć prędkości przed ostrym zakrętem w prawo po szczycie pierwszego KOM.

Jadąc pomiędzy dwoma uciekinierami, jechał do przodu z asfaltu, wjeżdżając na małe polne wzgórze, podczas gdy tuzin widzów odskoczyło na bok, aby ominąć jego ścieżkę. Spośród kilku dużych drzew udało mu się zatrzymać rower na szczycie stromego, gruntowego nasypu i wnieść go z powrotem na trasę.

Zamiast ponownie wsiąść na rower na poboczu, przeniósł się na środek wąskiej, asfaltowej drogi, jeden samochód zespołu skręcił po jego prawej stronie, a motocykl wyścigowy po lewej, gdy ponownie wcisnął pedały, aby dogonić uciekinierę wzmacniacz. Jego własny samochód zespołowy szybko przyspieszył od tyłu, ale był w stanie zwolnić i pozwolić mu na przyspieszenie z powrotem do akcji na drodze.

To było mnóstwo dramatu zawartego w niecałej minucie wyścigów i zaledwie jeden dzień po tym, jak w ogóle nie odbyły się żadne wyścigi. Zaplanowany na środę etap otwarcia Étoile de Bessèges został całkowicie odwołany ze względu na ogólnokrajowe protesty rolników przeciwko unijnym przepisom. Wiele dróg zostało zablokowanych przy użyciu ciągników rolniczych i barykad opon.

Wraz z Jean-Louisem Le Ny (Nice Métropole Côte d’Azur) i Matisse Julienem (CIC U Nantes Atlantique) Juillard był częścią kontynentalnego trio kolarzy, którzy uciekli z peletonu po pierwszych 16 km wyścigu w czwartek. Zwiększyli przewagę do czterech minut i zdobyli najwyższe punkty w klasyfikacji górskiej.

Gdy trio wspólnie wspięło się na szczyt Col de la Baraque kategorii 1 (13,2 km przy 3,6%), Juillard tuż po drugiej stronie linii zademonstrował swoje talenty w terenie i życzył powodzenia. 22-letniemu Francuzowi zajęło kilka kilometrów, aby się uspokoić i ponownie nawiązać kontakt z towarzyszami ucieczki, którzy razem uczestniczyli w kategorii 2 KOM w Côte du Pradel, 5 km od jego wystawy objazdowej.

Na zaledwie 6 km przed metą ucieczka trio dobiegła końca, choć do rozstrzygnięcia mieliby prowadzenie w klasyfikacji górskiej. Zarówno Le Ny, jak i Juillard zdobyli po 14 punktów górskich, a Le Ny odebrał koszulkę wspinacza.

Juillard nie odszedł z pustymi rękami, gdyż otrzymał nagrodę jako najbardziej waleczny jeździec dnia.

Ostatecznie Le Ny stracił 3:41, a Juilliard i Julien 4:20 za ostatnim sprinterskim starciem trzech innych kolarzy, a mistrz świata U23 Axel Laurance (Alpecin-Deceuninck) odniósł zwycięstwo na podjeździe w Rousson przed byłym elitarny mistrz świata Mads Pedersen (Lidl-Trek) i Kévin Vauquelin (Hotele Arkéa-B&B).

Dodaj komentarz