Juan Ayuso triumfuje w sprinterskim finiszu Faun-Ardèche Classic.

Juan Ayuso (UAE Team Emirates) triumfuje w epickim sprincie podczas sobotniego wyścigu Faun-Ardèche Classic, wchodząc w dorobek kolejne zwycięstwo dla swojego zespołu. Hiszpan po raz kolejny pokazał swoją determinację i moc na szosowych trasach. Czytaj dalej, aby poznać szczegóły tego niezwykłego wydarzenia sportowego.

Juan Ayuso (UAE Team Emirates) wygrał czteroosobowy sprint do linii mety i zapewnił sobie zwycięstwo w sobotnim wyścigu Faun-Ardèche Classic.

Hiszpan brał udział w ucieczce w końcówce wyścigu, która wyłoniła się na przedostatnim podjeździe w Saint-Romain-de-Lerps i do mety w Guilherand-Granges utrzymywał niewielką przewagę na polu pościgowym.

Romain Grégoire (Groupama-FDJ) jako pierwszy ruszył do sprintu, ale Ayuso wyprzedził go na mecie i odniósł zwycięstwo. Grégoire utrzymał drugie miejsce, Mattias Skjelmose (Lidl-Trek) był trzeci, a Felix Gall (Decathlon AG2R La Mondiale Team) czwarty.

Trasa Faun-Ardèche Classic liczyła 168,6 km, zaczynała się w Guilherand-Granges i obejmowała kilka dużych torów, a meta znajdowała się w Guilherand-Granges. Wymagająca trasa obejmująca osiem wspinaczek podzielonych na kategorie.

W ucieczce weszli Fredrik Dversnes (Uno-X Mobility), Melvin Crommelinck (Nice Métropole Côte d’Azur) i Antoine Hue (CIC U Nantes Atlantique), którzy na półmetku wyścigu utrzymywali dwuminutowe prowadzenie.

Ucieczka rozdzieliła się na 57 km przed końcem, gdy Hue znajdowało się daleko od liderów, a Dversnes i Crommelinck desperacko próbowali utrzymać niewielką przewagę, która została zmniejszona do zaledwie 10 sekund po podjeździe na Val d’Enfer w końcówce wyścigu.

Podczas wspinaczki na Saint-Romain-de-Lerps (6,3 km, nachylenie 7,6%) wyłoniła się nowa ucieczka, w skład której weszli Juan Ayuso (UAE Team Emirates), Mattias Skjelmose (Lidl-Trek), Romain Grégoire (Groupama-FDJ) i Felix Gall (zespół Decathlon AG2R La Mondiale).

Kwartet zyskał ponad minutę na polu pościgowym na ostatnich 7 km i ostatnim podjeździe przez krótką, ale stromą Val d’Enfer (1,5 km przy 10,6%).

Gall starał się utrzymać pozycję liderów na ostatnim podjeździe, ale na zjeździe i dotarciu do mety wrócił na właściwe tory, a czterech kolarzy nadal utrzymywało około minuty przewagi.

Gdy kwartet wjechał na ostatni odcinek wyścigu, różnica między rywalami zmniejszyła się do zaledwie sekund, ale to wystarczyło, aby czwórka kolarzy pobiegła po zwycięstwo, a zwycięstwo odniósł Ayuso.

Wyniki

Wyniki zasilane przez Pierwsza jazda na rowerze

Dodaj komentarz