„Jedna Królowa Willungi” – triumf w Tour Down Under444

23-letnia Sarah Gigante wykonała niesamowity wyczyn, pokonując swoich rywali z nowym zespołem AG Soudal-Insurance na pierwszym etapie kobiecego wyścigu Santos Down Under. Jej oszałamiające zwycięstwo solo na Willunga Hill zapewniło jej nie tylko zwycięstwo w tym trzyetapowym wyścigu, ale także pierwsze zwycięstwo w Women’s WorldTour. Czytaj dalej, aby poznać szczegóły niesamowitej jazdy Gigante i jej triumfalnego powrotu do ścigania.

Powiedziała, że ​​dzień przed występem Sarah Gigante na pierwszym etapie kobiecego wyścigu Santos Down Under Wiadomości rowerowe że jej plan polegał na tym, aby jej nowy zespół AG Soudal-Insurance był dumny i odwdzięczył się im za podjęcie ryzyka.

W niedzielę na Willunga Hill zrobiła jedno i drugie.

Australijka, która przez ostatni rok ledwo ścigała się na poziomie międzynarodowym, pokonała wszystkich rywali, zanim podjazd ukończono choćby w jednej trzeciej, aby zapewnić sobie oszałamiające zwycięstwo solo i zapewnić sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej trzyetapowego wyścigu.

Było to jej pierwsze zwycięstwo w Women’s WorldTour w jej pierwszym poważnym wyścigu z nowym zespołem. Zrobiła to, słuchając wrzasku menadżera sportowego jej nowego zespołu, Servaisa Knavena, a także krzyków jej kolegów z drużyny, krzyczących „Idź, Sarah, idź, Sarah”, które odbijały się echem w słuchawce.

Gigant wrócił. Powrót do ścigania, powrót do zespołu, w którym czuła się jak w domu i powrót na teren, na którym lata.

To był reset po wyzwaniach ostatnich lat. Dobre wspomnienia z Festiwalu Kolarskiego w Santos – krajowego zastępstwa odwołanego przez Covid-19 międzynarodowego wyścigu – były świeże w jej pamięci po obejrzeniu przed wyścigiem jej zwycięskiej jazdy na wzgórze Willunga trzy lata temu, podczas której uciekła od rywali wcześnie, co spowodowało minutę straty do drugiego miejsca.

„Gdy tylko droga potoczyła się w górę, pojechałem” – powiedział Gigante po rozkoszowaniu się chwilą na podium na szczycie Willungi.

„Wczoraj po południu obejrzałem powtórkę mojego ostatniego zwycięstwa na Festiwalu Kolarskim w Santos, żeby zyskać pewność siebie. Pomyślałem, że jutro zrobię to jeszcze raz i tak się stało.

Gigante musiała walczyć przy bocznym wietrze i tracić energię, wdrapując się z powrotem do peletonu, ale wydawało się, że wypędzenie prawie wszystkich z koła zajęło jej tylko kilka chwil.

Osoby takie jak Amanda Spratt (Lidl-Trek) i liderka wyścigu Cecilie Uttrup-Ludwig (FDJ-SUEZ) nie wytrzymały długo 3-kilometrowego podjazdu ze średnim nachyleniem 7,4% i maksymalnym 15,6%.

„Początkowo zespół mówił, że może powinienem pojechać później, udać się tam, gdzie idzie Richie (Porte), ale powiedziałem nie, chcę jechać od dołu i wierzyłem, że mogę tego dokonać” – powiedział Gigante.

„Nie miałem żadnego wyniku od lat i prawie żadnych wyścigów, ale wiedziałem, że jestem w świetnej formie”.

Rzeczywiście spektakularna forma. Gigante wygrał z 16-sekundową przewagą do drugiego w tabeli Nienke Vinke i 27 sekund do Neve Bradbury (Canyon-SRAM) i Spratt.

Szeroki uśmiech, który pokazała trzy lata temu Willungi i jej liczne zwycięstwa w mistrzostwach kraju, powrócił, a także popłynęły radosne łzy, gdy ściskała matkę, brata, a następnie kolegów z drużyny, gdy przekraczali linię mety.

Rywale Gigante siedzieli na drodze, niektórzy ledwo mogli się poruszać, zgrzani, ociekający potem, całkowicie wyczerpani.

Gigante i reszta jej nowego zespołu ociekały radością, gdy 23-latka zdobyła etap i tytuł Women’s Tour Down Under.

„To wspaniały początek i Sarah powtarzała to już przez całą zimę: „Będę gotowa na zawody krajowe i na Willungę” – powiedział Kolartwo.info menadżer sportowy Servais Knaven, gdy świętowanie trwało aż do mety.

„Pokazała, że ​​jest dobra na zawodach krajowych, a podczas jazdy na czas miała problem mechaniczny. Dziś po raz drugi pokazała, że ​​jest królową Willungi. Przy silnym wietrze jest to zupełnie inna wspinaczka, ale nawet przy takim wietrze może wszystkich powalić.”

„Jest tylko jedna królowa Willungi” – powiedział z uśmiechem.

Uzyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich naszych relacji z Tour Down Under i Women’s Tour Down Under, w tym do relacji z Australii, najświeższych wiadomości i analiz. Dowiedz się więcej

Dodaj komentarz