Jazda Mathieu van der Poela na torze już 16 grudnia

Czytelnicy zawodów kolarskich przełajowych wyczekują na najnowsze wiadomości ze świata zawodów. Uznany kolarz Mathieu van der Poel przesunął swój debiutancki wyścig zaledwie tydzień wcześniej, co budzi jeszcze większe zainteresowanie. Zapowiadający się sezon wyścigów zapowiada wiele emocjonujących zawodów, które rozgrzeją samego fana kolarstwa.

Mathieu van der Poel miał rozpocząć swoją kampanię przełajową składającą się z 14 wydarzeń na torze Exact Cross 22 grudnia w Mol, ale po obozie treningowym przesunął ten debiut prawie tydzień wcześniej na trofeum X20 w Herentals 16 grudnia.

„Dobrze trenowałem w Hiszpanii i czuję się gotowy, aby zacząć w @X2OTrofee Herentals” – powiedział Van der Poel za pośrednictwem kanałów mediów społecznościowych Alpecin-Deceuninck. „Dodatkowa godzina zawodów przed pracowitym okresem świątecznym może mieć tylko pozytywne skutki”.

Wielokrotny mistrz świata w kolarstwie przełajowym zadebiutuje u boku Toma Pidcocka (Ineos Grenadiers), zdobywcy tego samego tytułu w 2022 roku, który rozpoczyna swój skrócony sezon w Herentals.

Wout van Aert (Jumbo-Visma), który w sobotę rozpoczął swój sezon przełajowy zwycięstwem w mokrym i błotnistym wyścigu na torze Exact Cross w Essen, w następnej kolejności zmierzy się w Mol w jednym z kilku wyścigów ze swoim długoletnim czasowy rywal.

Van Aert powiedział przed sobotnim wyścigiem, że na pewno nie będzie miał rewanżu na Mistrzostwach Świata z Van der Poelem, ponieważ skupi się na wiosennych klasykach.

Pidcock, Van der Poel i Van Aert zmierzą się ze sobą co najmniej cztery razy, najpierw podczas Pucharu Świata w Antwerpii 23 grudnia, w Gavere w Boxing Day i w Hulst 30 grudnia, a następnie podczas Koksijde X2O Trophy 4 stycznia.

Van Aert nie był pewien, czy wystartuje w Pucharze Świata w Zonhoven i Benidormie odpowiednio 7 i 21 stycznia ze względu na bliskość terminów obozów jego drużyny szosowej.

Pidcock i Van der Poel będą rywalizować w obu Pucharach Świata, ale ani Pidcock, ani Van Aert nie będą stanowić wyzwania dla Van der Poela na Mistrzostwach Świata w Taborze.

Przesuń, aby przewijać w poziomie
Harmonogramy „Wielkiej Trójki” Cyclocross
Komórka nagłówka — kolumna 0 Van der Poela Van Aerta Pidcocka
16 grudnia – Krzyż Herentals X²O Trophy X Wiersz 0 — komórka 2 X
17 grudnia – Puchar Świata w Namur Wiersz 1 — komórka 1 Wiersz 1 — komórka 2 X
22 grudnia – Zilvermeercross Mol X X Wiersz 2 – komórka 3
23 grudnia – Puchar Świata nr 9 w Antwerpii X X X
26 grudnia – Puchar Świata nr 10 wręczony X X X
27 grudnia – Superprestige Heusden-Zolder Wiersz 5 — komórka 1 X Wiersz 5 – komórka 3
28 grudnia – Superprestige Diegem X Wiersz 6 – komórka 2 X
29 grudnia – Azencross – Loenhout X Wiersz 7 – komórka 2 Wiersz 7 – komórka 3
30 grudnia – Puchar Świata nr 11 w Hulst X X X
01 stycznia – X²O Trophy GP Sven Nys X X Wiersz 9 – komórka 3
04 stycznia – X²O Trophy Koksijde X X X
7 stycznia – Puchar Świata nr 12 w Zonhoven X ? X
21 stycznia – Puchar Świata nr 13 w Benidormie X ? X
27 stycznia – Trofeum X²O – Hamme X Wiersz 13 – Komórka 2 Wiersz 13 – komórka 3
28 stycznia – Puchar Świata nr 14 Hoogerheide X Wiersz 14 – Komórka 2 Wiersz 14 – Komórka 3
04 lutego – Mistrzostwa Świata X Wiersz 15 – Komórka 2 Wiersz 15 – komórka 3

Dodaj komentarz