Ineos Grenadiers zatwierdza zespół z 2024 r. z Laurens De Plus i Benem Swiftem

Ineos Grenadiers ujawnia nowe kontrakty zawodników, zapewniając Laurensowi De Plusowi miejsce w zespole do 2026 roku i Bena Swifta do końca 2025 roku. To ważne posunięcie potwierdza, że drużyna pozostaje na drodze do sukcesu, a umiejętności wspinaczkowe i doświadczenie De Plusa i Swifta czynią ich kluczowymi zawodnikami Grand Tours.

Ineos Grenadiers przedłużyli kontrakt Laurensa De Plusa na sezon 2026, a kontrakt Bena Swifta do końca 2025 roku, w miarę jak powoli uzupełniają i ujawniają skład na 2024 rok.

Brytyjski zespół WorldTour zaczął w zeszłym tygodniu ogłaszać przedłużenia kontraktów i nowe kontrakty, a Geraint Thomas i Carlos Rodriguez pozostali, a amerykański AJ August stał się profesjonalistą z kategorii juniorów.

Przedłużenie kontraktów De Plus i Swift oznacza, że ​​Ineos Grenadiers publicznie potwierdzono zatrudnienie 22 zawodników na rok 2024, a wkrótce mają zostać opublikowane ogłoszenia kolejnych zawodników. Wygląda jednak na to, że Remco Evenepoel nie opuści Soudal-QuickStep dla brytyjskiej drużyny.

Geoghegan Hart wyjechał do Lidl-Trek, Dani Martínez do Bora-Hansgrohe, Pavel Sivakov do UAE Team Emirates, a Ben Tulett do Jumbo-Visma. Jak dotąd zespół ma w składzie tylko 21 zawodników na rok 2024 i zgodnie z przepisami UCI do 1 grudnia musi zatrudnić co najmniej 27 zawodników, aby spełnić standardy WorldTour.

De Plus i Swift są kluczowymi zawodnikami Grand Tours ze względu na swoje umiejętności wspinaczkowe i doświadczenie.

De Plus obecnie wraca do zdrowia po złamaniu biodra w wyniku wypadku podczas deszczowej drużynowej jazdy na czas otwierającej Vuelta a España w Barcelonie 27 sierpnia. Chociaż złamanie nie było z przemieszczeniem, De Plus przeszedł operację kilka dni później.

Kontuzja zakończyła udany sezon 28-latka, który w Giro d’Italia zajął 10. miejsce, po tym jak lider zespołu Thomas był bliski zwycięstwa. Był to najlepszy wynik De Plusa od czasu przetrenowania i choroby wirusowej, która wyeliminowała go z sezonu 2021.

„Historia trwa dalej! Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę pozostać w zespole przez kolejne trzy lata” – powiedział De Plus.

„W Belgii mówimy: «dobre rzeczy wymagają czasu» i mam nadzieję, że w ciągu najbliższych kilku lat będę jeszcze lepszy. Wierzę, że nadal będziemy się rozwijać, rozwijać i tworzyć historie.

„Czuję, że mam teraz swoje miejsce w tym zespole i wszyscy wiedzą, jakie są moje możliwości, i to dobre uczucie. Mam nadzieję, że uda mi się odwdzięczyć za zaufanie, jakie pokłada we mnie zespół, i uda mi się wygrać kilka fajnych wyścigów razem z moimi kolegami z drużyny”.

35-letni Swift również czuje się w Ineos jak w domu. Ze sprintera zmienił się w kapitana drużyny narodowej i kluczowego zawodnika.

„Jestem naprawdę, bardzo szczęśliwy, że mogę kontynuować moją karierę zawodową, począwszy od sezonów 16 i 17, z zespołem, który jest dla mnie jak druga rodzina. Spędziłem tutaj większość mojej kariery i miałem z tym zespołem najwyższe wzloty i był częścią wielu sukcesów zespołu” – powiedział.

„Widzę, że niekoniecznie staję się coraz lepszy z wiekiem, ale przejmuję nową rolę i zestaw obowiązków i czuję, że rozwijam tę rolę, staję się silniejszy i bardziej konsekwentny.

„Naprawdę nie mogę się doczekać ponownej pracy z młodymi chłopakami; mamy mnóstwo młodych talentów i współpracujemy z zespołem, aby się rozwijać. Zasadniczo kocham ten sport, ten zespół i kocham kolarstwo, więc jestem zachwycony możliwością kontynuowania współpracy przez kolejne dwa lata.”