Ineos Grenadiers zatrudnia obiecującego młodego kolarza AJ August.

Zespół Ineos Grenadiers, potężna siła w świecie kolarstwa, ogłosił swoje najnowsze wzmocnienie – młodego i utalentowanego Amerykanina Andrewa „AJ” Augusta. Z imponującymi wynikami w tegorocznych wyścigach, August zdobył tytuły i podium, co przyciągnęło uwagę zespołu oraz szerokiego grona entuzjastów kolarstwa.

Zespół Ineos Grenadiers ogłosił podpisanie kontraktu z młodym Amerykaninem Andrew „AJ” Augustem, wielodyscyplinarnym talentem, który zaimponował zwycięstwem etapowym i ogólnym podium w tegorocznym wyścigu Redlands Bicycle Classic oraz dwoma zwycięstwami na etapach szczytowych w Ain Bugey Valromey Tour i klasyfikacja ogólna.

„AJ naprawdę zrobił na nas wrażenie przez czas, który z nim spędziliśmy, więc jesteśmy podekscytowani, że zgodził się zostać grenadierem” – powiedział Rod Ellingworth, zastępca szefa zespołu.

„Śledziliśmy jego postępy i wyniki w tym sezonie i wyraźnie pokazał swój talent. Wierzymy, że współpracując możemy pomóc mu w osiągnięciu jego pełnego potencjału. To utalentowany młody człowiek i oczywiste jest, że ma też bardzo dobrą głowę do gry jego ramiona.”

August, który pochodzi z Rochester w stanie Nowy Jork, miał wyjątkowy rok, zdobywając tytuły mistrza kraju Koppenbergcross i juniorów w przełajach przełajowych.

Jeszcze większe sukcesy odniósł na szosie, zdobywając tytuł mistrza kraju w jeździe indywidualnej na czas juniorów i Grand Prix Czech Zachodnich, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów Course de la Paix oraz zwycięstwo etapowe w SPIE Internationale Juniorendriedaagse.

Brytyjski zespół WorldTour podpisał w sierpniu trzyletni kontrakt, o rok dłuższy niż zwykła oferta neo-pro, i nie jest niespodzianką po tym, jak wziął udział w przesłuchaniu na obozie przygotowawczym na początku tego roku. Zaledwie dwa tygodnie temu obchodził swoje 18. urodziny i będzie podążał ścieżką podobną do innego absolwenta zespołu Hot Tubes, Magnusa Sheffielda, który podpisał kontrakt z zespołem w wieku 19 lat.

„Magnus odegrał kluczową rolę – to ktoś, do kogo mogę zwrócić się po radę. Ale niezależnie od tego, czy jest w zespole, nadal jest to dla mnie idealne środowisko” – powiedział August.

„Miałem okazję pojechać na obóz drużynowy w styczniu i od razu mogłem zobaczyć, jak profesjonalnie jest on prowadzony. Oczywiście przyjście do zespołu prosto z juniorów to duży skok, ale podejście zespołu daje mi pewność, że to właściwa rzecz do zrobienia.”

Krótkoterminowe cele Augusta to krótsze wyścigi etapowe WorldTour, w których będzie mógł pokazać swoje umiejętności wspinaczkowe.

„Zawsze byłem dobrym wspinaczem i lubiłem rywalizować jako zawodnik GC w wyścigach, w których brałem udział do tej pory. Moje ambicje byłyby takie same w rankingach zawodowych, ale oczywiście zajmie to trochę czasu rozwijać się w tego typu jeźdźca. Nie boję się odkrywać i rzucać sobie wyzwań także w innych obszarach.