Ineos Grenadiers finalnie ogłaszają skład na 2024 rok – dołącza Oscar Rodríguez!

Oscar Rodríguez, zdobywca La Camperona w Vuelta a España 2018, dołącza do Ineos Grenadiers w 2024 roku, aby wspierać gwiazdy górskiego kolarstwa, takie jak Geraint Thomas, Carlos Rodríguez i Egan Bernal. Jako nowy nabytek potwierdzony na kolejny sezon, Rodríguez obiecuje zapewnić drużynie niezrównane wsparcie w najtrudniejszych etapach.

Oscar Rodríguez będzie jeździł dla Ineos Grenadiers w 2024 roku po podpisaniu trzyletniego kontraktu z zespołem. Hiszpan przechodzi z Movistar, gdzie spędził ostatnie dwa sezony.

Rodríguez to dopiero drugi nowy nabytek potwierdzony przez Ineos Grenadiers na rok 2024, po neoprofesjonalnym AJ Augustie.

Na początku tego tygodnia Ineos ogłosił również przedłużenie kontraktów Gerainta Thomasa i Carlosa Rodrígueza, ale jak dotąd tylko dwudziestu zawodników zostało publicznie potwierdzonych w swoim składzie na 2024 rok. Ben Tulett, Tao Geoghegan Hart, Pavel Sivakov i Dani Martínez opuścili Ineos Grenadiers, wybierając rywalizujące drużyny na rok 2024.

Pochodzący z Burlady Oscar Rodríguez przeszedł na zawodowstwo w drużynie Euskadi-Murias w 2017 r. i już od samego początku wywarł na nim wrażenie, wygrywając na szczycie La Camperona w Vuelta a España 2018. Później zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Vuelta a Burgos 2019, zanim w 2020 roku awansował do WorldTour z Astaną.

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zeszłorocznego Tour de Hongrie było najważniejszym punktem dwuletniej kariery Rodrígueza w Movistar. Jego sezon 2023 został przerwany przez wypadek, który zmusił go do opuszczenia Giro d’Italia na 11. etapie.

28-latek dołącza do Ineos, aby wspierać Thomasa, Carlosa Rodrígueza i Egana Bernala w wysokich górach.

„Zawsze marzyłem o byciu częścią tego zespołu, jednego z najlepszych na świecie, więc jest to naprawdę wyjątkowe uczucie” – powiedział w czwartek Rodríguez.

„Góry to moje naturalne środowisko, więc mam nadzieję, że tam zapewnię zespołowi największe wsparcie. Jeździć z takimi zawodnikami jak Egan i Geraint, którzy obaj wygrali Tour de France, będzie prawdziwym zaszczytem. Nie mogę się doczekać, aby uczyć się od nich obu i wykorzystywać ich wiedzę, aby doskonalić się jako jeździec.