Górski etap w Omanie skrócony z powodu warunków atmosferycznych

Tour of Oman ogłosił zmianę trasy etapu 3 z powodu niesprzyjającej pogody, co stanowi bezprecedensowy krok na tym wyścigu. Decyzja została podjęta we współpracy z UCI oraz przedstawicielami drużyn i kolarzy, a skrócony etap teraz rozpocznie się w Naseem Garden i zakończy w Al Bustan. Po deszczowym finale 2. etapu, liderem klasyfikacji generalnej Tour of Oman jest Finn Fisher-Black (UAE Team Emirates).

Aby zapewnić bezpieczeństwo kolarzom, organizatorzy wyścigu Tour of Oman, firma ASO, ogłosili dzisiaj, że zmodyfikowali etap 3 ze względu na niesprzyjającą pogodę. Pierwotnie etap 3 miał rozpocząć się w Bid Bid i zakończyć 169,3 km później podjazdem na Eastern Mountain (4,6 km przy 8%), ale ta trasa nie może zostać przeprowadzona ze względu na trudne warunki meteorologiczne panujące obecnie w Omanie.

Jak wynika z komunikatu wyścigu, decyzja została podjęta we współpracy z komisarzami UCI oraz przedstawicielami drużyn i kolarzy (AIGCP, CPA).

Krótszy etap rozpocznie się teraz w Naseem Garden i zakończy w Al Bustan, a jego łączna długość będzie wynosić 76 kilometrów.

Niedzielny 2. etap rozpoczął się przy słonecznym niebie, aż w ostatniej godzinie peletonu spadł ulewny deszcz. Był to pierwszy deszcz, jaki spadł na Tour of Oman od rozpoczęcia wyścigu w 2010 roku. Ten rzadki podmuch deszczu i wiatru przerwał transmisję telewizyjną wyścigu zdecydowana wspinaczka.

Finn Fisher-Black (UAE Team Emirates) zwyciężył etapowo i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej w deszczowym finale w Qurayyat. Nowozelandczyk ma sześć sekund przewagi nad Luke’em Lampertim (Soudal Quick-Step) i osiem sekund nad swoim kolegą z drużyny Diego Ulissim.

„Pogoda była szalona. Ponieważ od tak dawna nie padało, drogi były bardzo śliskie, czego nigdy wcześniej nie spotkałem” – Lamperti opisał warunki w komunikacie zespołu.

Chociaż w momencie publikacji nowy profil etapu nie był jeszcze dostępny, wyścig Muscat Classic, który odbył się dzień przed Tour of Oman, również zakończył się w Al Bustan. Tego dnia Fisher-Black samotnie odniósł zwycięstwo po wybuchowym ataku na ostatnim podjeździe Al Jissah, zaledwie pięć kilometrów od mety. Lamperti był tego dnia drugi.

Dodaj komentarz