Geraint Thomas zaskoczony rezygnacją Ellingwortha z Ineos

Geraint Thomas wywołał burzę swoją opinią na temat rezygnacji Ruda Ellingwortha z funkcji w Ineos Graneers, określając ją jako „patroszącą” i „zaskakującą”. Ellingworth odegrał kluczową rolę w brytyjskiej drużynie od czasów Team Sky, a teraz jego odejście stawia pod znakiem zapytania przyszłość zespołu. Czytaj dalej, aby poznać więcej szczegółów i komentarzy dotyczących tej nagłej zmiany na kolarskiej scenie.

Geraint Thomas nazwał rezygnację Roda Ellingwortha z pełnienia funkcji zastępcy głównego zespołu w Ineos Grenadiers „patroszącą” i „zaskakującą”, mówiąc, że „na pewno będzie go brakować” w brytyjskiej kadrze.

Thomas jest pierwszym kolarzem, który wypowiada się publicznie, odkąd Ineos Grenadiers potwierdził, że Ellingworth wyjeżdża w zeszły piątek.

Ellingworth odegrał kluczową rolę w powstaniu brytyjskiej drużyny od jej powstania jako Team Sky, a także w sukcesach British Cycling. Założył Brytyjską Akademię Kolarską w 2004 roku, a następnie pracował jako trener i menedżer ds. wyników w Sky/Ineos, odnosząc wielkie sukcesy wraz z takimi zawodnikami, jak Thomas, Mark Cavendish, Chris Froome i Bradley Wiggins.

Po raz pierwszy o jego odejściu z zespołu, do którego dołączył ponownie w 2021 roku po rocznym pobycie w Bahrain Victorious, poinformował portal: „Daily Telegraph”. w piątek, zanim Ineos Grenadiers później potwierdził tę wiadomość Wiadomości rowerowe.

„To było naprawdę żenujące, widzieć Roda ustępującego” – powiedział Thomas w odcinku podcastu Geraint Thomas Cycling Club z 21 listopada, po czym zaczął wskazywać powód swojej rezygnacji.

„Rozmawiałem z nim i jest mu smutno, że odchodzi, ale znasz sprawy rodzinne czy cokolwiek innego – nie chcę wdawać się w szczegóły.

„Z mojej strony, znam go tak długo – dobre 20 lat – prywatnie, czuję, że znam go dobrze, dogadujemy się, a zawodowo pracujemy razem od 20 lat. Czuję, że on był dobry, był świetny dla zespołu. Ale tak, wszystko się zmienia, a ludzie idą dalej. To też było dość zaskakujące.

Thomas, który obecnie przebywa w Kalifornii na treningu w ciepłe dni przed sezonem 2024 po „rozdarciu” poza sezonem u siebie w Walii, powiedział, że Ellingworth próbował się z nim skontaktować, aby przekazać tę wiadomość, zanim ta wyciekła do prasy.

„Czułem się dość źle, ponieważ chciał do mnie zadzwonić, a ja tu byłem” – powiedział. „Ciągle o tym zapominałem i pomyślałem: «O cholera, wszystko będzie dobrze, zadzwonię do niego jutro». Potem wszystko rozeszło się po Twitterze.

„Wysłał mi wiadomość, żebym po prostu powiedział: «Wychodzę i bla bla bla, chciałem tylko z tobą porozmawiać, zanim to wyjdzie, ale wygląda na to, że już wyciekło, co nie jest niespodzianką, prawda?».

„Będzie smutno widzieć, jak odchodzi. Ale nadal będzie w pobliżu, nadal będzie za nim podążał i myślę, że nadal chce angażować się w ten sport, ponieważ to jest to, co robi i kocha. Więc tak, dobrze szczęście mu i myślę, że teraz w drużynie wszystko się zmienia.

Ellingworth i Thomas pracują razem w Team Sky podczas Tour de France 2013

Ellingworth i Thomas pracują razem w Team Sky podczas Tour de France 2013 (Zdjęcie: Getty Images)

Ineos Grenadiers przechodzi kilka poważnych zmian poza sezonem – koordynator dyrektora sportowego Roger Hammond już odszedł, dyrektor sportowy Matteo Tosatto również odchodzi, a kilku kluczowych zawodników – w tym Tao Geoghegan Hart, Luke Plapp, Dani Martínez i Pavel Sivakov – iść dalej.

Niewykluczone, że nastąpią dalsze zmiany, a szef zespołu Dave Brailsford będzie kolejną postacią, która prawdopodobnie opuści zespół. Obecnie łączy tę rolę ze stanowiskiem dyrektora sportowego grupy Ineos, ale może objąć główną rolę w Manchesterze United, gdy właściciel Ineos, Jim Ratcliffe, sfinalizuje zakup 25% klubu piłkarskiego.

Thomas, który niedawno przedłużył kontrakt z Ineos do 2025 r., nie skomentował innych dużych posunięć w Ineos tej zimy, zamiast tego poświęcił chwilę na początku podcastu, aby porozmawiać o Ellingworth.

Opowiedział historię Ellingwortha, ówczesnego menadżera ds. wydajności w Team Sky, czekającego na mecie 11. etapu Tour de France 2018 na zawodnika Dimension Data Marka Cavendisha, który przegapił skrócenie czasu w ten górzysty dzień. Tymczasem Thomas wygrał etap, zwiększając swoją przewagę w żółtej koszulce w drodze do ogólnego zwycięstwa w Tour.

„Oczywiście Cav był w tym samym czasie w GB Academy, więc znamy Roda i pracowaliśmy z nim naprawdę długo” – powiedział Thomas.

„Rod nie pracował z nim wtedy w tym samym zespole, ale nadal stanowił dużą część kariery i życia Cava. Kręcił się na szczycie góry, kiedy wszyscy już poszli. Wszyscy zaczynali się denerwować, pytając: „Dlaczego? Czy musimy tu czekać, aż ten cholerny facet skończy? lub cokolwiek.

„Ale stał tam i czekał i myślę, że Cav też to docenił. Tak jak wtedy, gdy masz tak ponury dzień, kończy ci się limit czasu, wracasz do domu z trasy i spotykasz tam przyjazną twarz – to wiele znaczy także dla jeźdźców.

„Więc tak, to świetny facet i na pewno będzie go brakowało”.

Czarny piątek zbliża się wielkimi krokami, a Kolartwo.info śledzi wszystkie oferty dotyczące sprzętu, odzieży, akcesoriów i technologii. Sprawdź Oferty na Czarny Piątek które są selekcjonowane i aktualizowane każdego dnia w Wielkiej Brytanii, USA i na całym świecie.

Dodaj komentarz