Gaia Realini przedłuża kontrakt z Lidl-Trek, podniesione oczekiwania

Lidl-Trek zapewnia przyszłość Gai Realini do 2027 roku, w wyniku znacznego przedłużenia kontraktu. W zeszłym sezonie włoska kolarka osiągnęła imponujące wyniki, wspierając swoją drużynę w zwycięstwach i odnosząc sukcesy indywidualne, co zapowiada dynamiczny rozwój jej kariery. Czy Realini będzie kluczowym atutem Lidl-Trek w osiągnięciu najwyższych pozycji w światowych wyścigach?

Lidl-Trek podpisał kontrakt z Gaią Realini do końca 2027 r., ogłaszając znaczne przedłużenie kontraktu z włoską kolarką, która szybko zrobiła wrażenie w swoim pierwszym sezonie w zespole w 2023 r.

Podczas swojego pierwszego występu z Lidl-Trek w zeszłym sezonie Realini wspierała koleżankę z drużyny Elisę Longo Borghini w zwycięstwie w UAE Tour, a także dołączyła do swojej doświadczonej koleżanki z drużyny, która zajęła drugie miejsce na podium. Następnie odniosła zwycięstwo w Trofeo Oro, stanęła na podium w La Flèche Wallonne, wygrała etap w La Vuelta Femenina i zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej w Hiszpanii, a także w Giro d’Italia Donne.

„Mój pierwszy rok w zespole, ten, który właśnie się zakończył, przeszedł moje najśmielsze oczekiwania” – powiedział Realini w oświadczeniu zespołu. „Naprawdę trudno było prosić o więcej. Osiągałem dobre wyniki i osiągałem świetne wyniki, ale największym sukcesem była pewność siebie i świadomość, jakie zyskałem.

„Dołączyłem do zespołu na palcach z ciekawością odkrywania nowego świata i nieoczekiwanie znalazłem się w centrum uwagi. Dzięki zespołowi i mojej rodzinie nauczyłem się sobie z tym radzić i czerpać z tego jak najwięcej, ścigając się za wyścig.”

Realini rozpoczyna teraz swój drugi sezon w zespole jako jedna z niewielu kolarek w kobiecym peletonie, która ma już zabezpieczoną przyszłość do końca sezonu 2027.

„Rok później zmieniły się ambicje i perspektywy. Poprzeczka i oczekiwania zostały podniesione: to wielkie wyzwanie, które ja i zespół chcemy wygrać” – powiedział Realini. „Przedłużenie kontraktu jest dla mnie przelaniem pióra na papier potwierdzeniem tego, jak bardzo kocham jeździć z tego Zespołu i tego, jak bardzo czułem się doceniony.

„Teraz mamy nowe cele. Przede wszystkim stać się coraz solidniejszym wspinaczem w wyścigach etapowych, a następnie zbliżyć się jak najbliżej wspaniałych zawodników GC WorldTour”.

W ostatnich latach Annemiek van Vleuten (Movistar), a obecnie Demi Vollering (SD Worx – Protime) dominowały w kluczowych wyścigach etapowych. Zwłaszcza głębia talentu holenderskiej drużyny sprawiła, że ​​jest to groźny rywal dla wszystkich w kobiecym peletonie, a Lidl-Trek jest jedyną drużyną, która w ostatnich latach była bliska pokonania dominacji drużyny. Jednak Realini już zaczyna wyrastać na jeden z największych atutów zespołu w dążeniu do najwyższych miejsc w niektórych z największych wyścigów na świecie.

„W 2022 roku wiedzieliśmy, że pozyskaliśmy ogromnego talentu, niesamowitą wspinaczkę, ale byłem pod wielkim wrażeniem tego, jak szybko przystosowała się do bycia częścią dużego zespołu, dużej organizacji i tego, jak, wyścig po wyścigu, udało jej się objąć przywództwo, gdy potrzebne” – powiedziała Lidl-Trek DS Ina Teutenberg. „W jej wieku udało jej się odgrywać wiodącą rolę i odpowiedzialność dzięki wrodzonej łatwości. Zrobiła ogromne postępy w imponująco łatwy sposób.

„Jest bardzo silna psychicznie, a także fantastycznie jeździ na rowerze, a to był jej klucz do tego, aby w ciągu zaledwie jednego roku stać się jedną z najbardziej obiecujących talentów w peletonie. Razem chcemy kontynuować tę rosnącą ścieżkę, aby ją poprowadzić, w nadchodzącą przyszłość, wśród najsilniejszych zawodniczek kobiecego kolarstwa.”

Dodaj komentarz