Fraile, Puccio, Rivera przedłużają z Ineos Grenadiers – Aktualności transferowe

Ineos Grenadiers announced this week that they have extended contracts with Omar Fraile, Salvatore Puccio, and Brandon Rivera, increasing the number of confirmed riders for the 2024 season to 27 out of a maximum of 30. „You feel proud wearing the jersey of one of the best teams in the world. It comes with pressure, but it’s something truly special. I’m very happy to continue playing for this team for the next two seasons,” said Fraile.

Ineos Grenadiers ogłosiło, że w tym tygodniu przedłużyło kontrakty z Omarem Fraile, Salvatore Puccio i Brandonem Riverą, zwiększając liczbę potwierdzonych zawodników na sezon 2024 do 27 z maksymalnie 30.

„Czujesz się dumny, nosząc koszulkę jednej z najlepszych drużyn na świecie. Wiąże się to z presją, ale jest to coś naprawdę wyjątkowego. Jestem bardzo szczęśliwy, że będę mógł kontynuować grę w tym zespole przez kolejne dwa sezony – stwierdził Fraile.

Dwukrotny zwycięzca klasyfikacji górskiej w Vuelta a España, Hiszpan w tym roku wygrał etap na Ruta del Sol.

Astana Qazaqstan przedłużyła kontrakt z Tejadą, podpisał kontrakt z Marukhinem i Kuzminem

Kolumbijczyk Harold Tejada zapracował na kolejny rok w drużynie Astana Qazaqstan. 26-latek zapowiadał się bardzo obiecująco po wygraniu etapu Tour de l’Avenir w 2019 r., a w 2020 r. podpisał kontrakt z zespołem Alexandre Vinokourov.

Tejada zaczął widzieć w tym roku pewne pozytywne strony, zajmując 10. miejsce w Tour de Suisse i stając na podium Tour of Turkey, a Vinokourov ma nadzieję, że będzie mógł kontynuować tę trajektorię.

„Po wielu trudnych latach Harold zaczął osiągać swoje pierwsze poważne wyniki w zeszłym sezonie. Teraz coraz częściej plasuje się w pierwszej dziesiątce rankingów na etapach górskich, solidnie jechał w Tour of Switzerland i miał piękny Tour of Turkey. Mamy nadzieję, że mu się to uda. podążać we właściwym kierunku. Nie tylko z dobrymi wynikami, ale także ze zwycięstwami” – powiedział Winokurow.

Daniil Marukhin (24 lata) podpisał dwuletni kontrakt z kazachskim projektem, a Anton Kuzmin podpisał roczny kontrakt. Kuzmin (26 l.) ścigał się w Gazprom-Rusvelo od 2020 roku do rozwiązania zespołu.

Kristian Sbaragli podpisuje kontrakt z Corratec-Selle Italia

Po braku przedłużenia umowy z Alpecin-Deceuninck włoski sprinter Kristian Sbaragli znalazł dom w Corratec-Selle Italia.

„Nie mogę się doczekać sezonu 2024” – powiedział Sbaragli na stronie internetowej zespołu. „Dziękuję całemu zespołowi za wiarę w mój potencjał i zaufanie, jakim mnie obdarzono, które mam nadzieję odwdzięczyć się wynikami w przyszłym roku”.

Harry Tanfield do Świętego Pirana

Brytyjczyk Harry Tanfield zamienił drużyny na rok 2024, opuszczając skład TDT-Unibet na rzecz Saint Piran, dołączając do swojego brata Charliego w stroju Continental.

Harry Tanfield ścigał się przez trzy sezony w WorldTour, przeskakując z Katusha do AG2R i Qhubeka, po czym zszedł na tor kontynentalny, najpierw w Ribble Weldtite, a następnie w Unibet.

„Uwielbiałem czas spędzony w TDT-Unibet, ale możliwość powrotu do brytyjskiego zespołu z silnym programem krajowym i międzynarodowym i próbowania robienia rzeczy inaczej jest dla mnie ekscytująca” – powiedział Tanfield.

Germán Gómez do Eolo-Kometa

Germán Gómez (22 l.) podpisał dwuletni kontrakt z Eolo-Kometą. Obiecujący wspinacz zajął w tym roku czwarte miejsce w Giro Next Gen, ścigając się dla GW Shimano-Sidermec.

„Giro do lat 23 pomogło mi zwiększyć pewność siebie i pokazać, że dobre uczucia stają się rzeczywistością. Widok siebie z najlepszymi zawodnikami jest również ważny i pomaga mi nabrać pewności siebie. Wszyscy wspaniali kolarze błyszczeli w tej rywalizacji Giro do lat 23” – powiedział Gómez.

O’Brien, Stewart przedłuża współpracę z Jayco AlUlą

Australijczyk Kelland O’Brien i Nowozelandczyk Campbell Stewart odnowili kontrakt z Jayco AlUla. Obaj połączą swoje ambicje drogowe ze skupieniem się na wyścigach torowych przed Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu.

„Kell rozwijał się bardzo dobrze przez ostatnie dwa lata i bardzo obiecujące jest obserwowanie, co może zrobić w wiosennych klasykach, ścigał się z najlepszymi zawodnikami” – powiedział menadżer Brent Copeland. „W przyszłym roku będzie miał igrzyska olimpijskie, na których się koncentruje, ale potem znów będzie w pełni oddany szosie i jesteśmy pewni, że zrobi ogromny postęp.

„Campbell jest częścią naszej grupy sprinterskiej, ma to doświadczenie z toru, podobnie jak Kell, wie, jak poruszać się w grupie i możemy go dobrze wykorzystać w tym obszarze zespołu w przyszłym roku, niezależnie od tego, czy będzie to z Blake’iem (Caldwell), z grupą Dylana (Groenewegen) lub teraz z Calebem (Ewan), bardzo dobrze pasuje. Jednocześnie chcemy dać mu własną szansę na wystartowanie w kilku mocnych wyścigach, w których inni nie ściga się, pokazał, na co go stać, dzięki swojemu wspaniałemu zwycięstwu w Chorwacji niedawno.

„Obydwaj zawodnicy wnoszą wiele wartości do składu zespołu, dlatego ważne było dla nas, aby w nadchodzących latach nadal się rozwijali wraz z nami”.

Jelle Wallays odchodzi na emeryturę

PONTIVY FRANCJA 28 CZERWCA Jelle Wallays z Belgii i Team Cofidis w ucieczce podczas 108. Tour de France 2021 Etap 3, etap o długości 1829 km z Lorient do Pontivy LeTour TDF2021 28 czerwca 2021 r. w Pontivy we Francji Zdjęcie: Michael SteeleGetty Images

Jelle Wallays (Cofidis) podczas Tour de France 2021 (Zdjęcie: Getty Images Sport)

Belg Jelle Wallays ogłosił na Instagramie, że przechodzi na emeryturę. 34-latek ścigał się przez sześć sezonów w Topsport Vlaanderen, zanim dołączył do WorldTour z Lotto Soudal, gdzie przebywał przez pięć lat, a od 2021 roku zakończył karierę w Cofidis.

„Po 13 pięknych latach w roli profesjonalnego kolarza zdecydowałem się wycofać z kolarstwa zawodowego. Przez lata osiągnąłem świetne wyniki, wygrywając m.in. dwukrotnie Paris-Tours (2014 i 2019), Dwars Door Vlaanderen (2015) i tytuł etap Vuelty (2018).

„Miałem piękną karierę, pełną wzlotów i upadków. Przywiozłem wiele wspaniałych wspomnień i zdobyłem wiele doświadczenia; doświadczeniem, którym chciałbym się dzielić z młodszym pokoleniem i światem przedsiębiorców, zarówno w branży rowerowej, jak i poza nią.

„Chociaż rezygnuję z wyczynowego kolarstwa, nie mam zamiaru siedzieć w miejscu. Chcę pozostać aktywnym i nadal stawiać sobie cele sportowe (więcej o tym wkrótce). Jestem otwarty na nowe możliwości i gotowy na podejmowanie nowych wyzwań. Oczywiście Będę nadal prowadzić swój pensjonat i produkować własną kawę speciality. Jestem gotowy na każdy kolejny rozdział.

„Chciałbym podziękować wszystkim osobom, które wspierały mnie przez te lata: mojej rodzinie, przyjaciołom, fanom… wszystkim, którzy we mnie uwierzyli i dali mi możliwość zrobienia kariery opartej na mojej pasji. Dziękuję”.

Lerberghe odnawia umowę z Soudal-QuickStep

Belg Bert Van Lerberghe jest 24. potwierdzonym zawodnikiem zespołu Soudal-QuickStep na rok 2024. 31-letni lider Tima Merliera przedłużony do 2025 roku.

„Jestem naprawdę szczęśliwy, że mogę zostać tu jeszcze dwa lata. Poprzednie cztery sezony były naprawdę miłe, a ten zespół nie jest taki jak inne – jest jak rodzina. Znam swoją rolę domatora i chcę zrobić tyle, ile tylko mogę”. Mogę startować w klasykach i sprintach dla Tima. Chciałbym dobrze wypaść w wyścigach takich jak Gent-Wevelgem i Paryż-Roubaix, aby znaleźć się w finale obu i pomóc im wygrać kolejny klasyk.

Amaury Capiot odnawia kontrakt z Arkéa-Samsic

Amaury Capiot przedłuża umowę z Arkéa-Samsic, obecnie Arkéa-B&B Hotels, po „sezonie katastrofalnym”, a sprinter przedłużył umowę o dwa lata po sezonie, w którym rozegrał zaledwie 18 dni wyścigowych.

30-latek przeszedł w marcu operację prawego kolana, a w czerwcu lewego kolana.

Pomimo trudnego roku hotele Arkéa-B&B wierzą w Capiot. „To znak zaufania. Czuję się bardzo dobrze w tym zespole. Czuję się trochę jak w drugiej rodzinie. Mam teraz nadzieję, że ponownie osiągnę swój dawny poziom. Miało to już miejsce podczas ostatniego Tour of Guangxi i to mnie uspokoiło. – powiedział Capiot.

„W ciągu zaledwie kilku lat Amaury stał się jednym z ważnych ogniw zespołu” – powiedział menadżer zespołu Emmanuel Hubert. „Umie przyjmować różne role. To jest jego siła. Potrafi wygrać, jeśli nadarzy się okazja, ale jest też cennym członkiem drużyny. Wszyscy cenią go za profesjonalną postawę i pokorę”.