Fem van Empel zatrzymuje się w Visma-Lease a Bike do 2027

Fem van Empel, mistrzyni świata w przełajach, podpisała przedłużenie kontraktu do końca 2027 roku z holenderską drużyną Visma-Lease a Bike. Artystka mówiła o swojej przyszłości w kolarstwie i wyraziła nadzieję na świetlaną przyszłość dla zespołu. Jej niesamowite umiejętności i wszechstronność sugerują, że ta młoda talentowana zawodniczka ma przed sobą olbrzymią drogę do przebycia.

Fem van Empel podpisała przedłużenie kontraktu z Visma-Lease a Bike, na mocy którego będzie ścigać się w wielu dyscyplinach z holenderską drużyną do końca 2027 roku.

Van Empel mówiła o przedłużeniu kontraktu przed grudniową prezentacją zespołu, stwierdzając, że długoterminowe zaangażowanie było oczywistym wyborem. Rozmawiała także z WielerFlits o swojej przyszłości w kolarstwie.

„Dla mnie był to z pewnością oczywisty wybór. Mam duże zaufanie do zespołu, a oni do mnie. Zatem decyzja nie była taka trudna. Szczególnie cieszę się, że możemy dalej działać razem. Miejmy nadzieję, że przed nami świetlana przyszłość” – powiedział Van Empel.

Van Empel, mistrzyni świata w przełajach przełajowych, wygrała w sobotę swój jedenasty z rzędu wyścig przełajowy w tym sezonie podczas Pucharu Świata w Antwerpii.

Van Empel (21 l.) dołączyła w tym roku do Jumbo-Visma i swój pierwszy sezon spędziła na ściganiu się w ramach Women’s WorldTour.

Jej kariera szosowa jest wciąż w powijakach, ale zapewniła sobie zwycięstwo etapowe podczas inauguracyjnego kobiecego Tour de l’Avenir i dobre zakończenie etapowe w Tour de Romandie.

Powiedziała, że ​​w przyszłości zamierza kontynuować karierę wielodyscyplinarnej sportsmenki w kolarstwie przełajowym i przełajowym, ale uważa, że ​​większy priorytet stawia na jazdę szosową.

„Będzie więcej na szosie niż na rowerze górskim” – powiedziała Van Empel o połączeniu swoich kalendarzy z kolarstwem przełajowym. „W pewnym momencie trzeba dokonać wyboru. Spodziewam się, że w przyszłości wyścigi będą coraz bardziej opierać się na drogach, ale dokładne wyścigi nie zostały jeszcze ustalone”.

Van Empel powiedziała, że ​​nie może się doczekać rozwoju swojego talentu w wyścigach szosowych, ale nadal nie wie, gdzie są jej mocne strony.

„Naprawdę jeszcze nie wiem. Podejrzewam, że coś wszechstronnego. Trudno mi powiedzieć, czy jestem bardziej wspinaczem, czy jeźdźcem klasycznym. Po prostu robię swoje.”

Dodaj komentarz