Enric Mas wsparcie dla Tour de France 2024

Enric Mas, hiszpański kolarz szosowy, potwierdził swoje plany startu w Tour de France i Vuelta a España w 2024 r., obiecując ekscytujące wyścigi. Razem z Nairo Quintaną, powracającym do Movistar, Mas ma ambicje sukcesów podczas Grand Tours, jednak skupia się na Tour de France z pominięciem udziału w Giro d’Italia. Jego pechowy wypadek na pierwszym etapie Tour de France 2023 opóźnił realizację planów, ale kolarz zamierza odwrócić sytuację i powalczyć o zwycięstwo.

Enric Mas potwierdził swoje plany startu w Tour de France i Vuelta a España w 2024 r., ze szczególnym naciskiem na francuski Grand Tour. W towarzystwie Nairo Quintany, który w przyszłym sezonie powraca do Movistar, Mas poprowadzi zespół w realizacji jego ambicji podczas Grand Tours.

Jednak Mas potwierdził, że on i zespół wspólnie zgodzili się, że nie będzie brał udziału w Giro d’Italia.

„Tak, rozmawiałem o tym z zespołem (o Giro d’Italia), ale powiedzieli mi, że wszystko trafi na Tour de France” – powiedział Mas JAK.

Mas celował także w Tour de France i Vuelta a España w 2023 r., podobnie jak w poprzednich czterech sezonach. Jednak w tym roku jego ambicje zostały przerwane po wypadku na pierwszym etapie, który wykluczył go z rywalizacji w dalszej części Tour de France. Następnie zajął szóste miejsce w klasyfikacji generalnej Vuelta a España.

„Ponownie skupiamy się na próbie odwrócenia sytuacji. Spędziliśmy kilka dni, zastanawiając się, co robimy, a potem przyszedł szef i powiedział, żebyśmy szli dalej. Podczas Tour de France mam wielką cierń w boku i musimy żeby to wyciągnąć” – powiedział Mas.

Quintana ma powrócić do wyścigów w przyszłym sezonie, dołączając do swojego byłego zespołu Movistar w 2024 r. Jego powrót następuje po ponad 12-miesięcznej przerwie po pozytywnym wyniku testu na obecność tramadolu i późniejszej dyskwalifikacji z Tour de France 2022.

Używanie tramadolu podczas zawodów zostało zakazane przez UCI w 2019 r., ale zostanie on dodany do listy substancji zakazanych przez WADA dopiero od 1 stycznia 2024 r. Mimo że Quintana mógł kontynuować wyścigi po pozytywnych testach, nie był w stanie znaleźć Zespół na rok 2023.

Wcześniej spędził osiem sezonów ścigając się z Movistarem od 2012 do 2019 roku, gdzie wygrał Giro d’Italia 2014 i Vuelta a España 2016.

„Stał się świetny tutaj, w Movistar. Miał czteroletnią przerwę, kiedy nie było go w domu, ale ponownie mu zaufano i myślę, że jako fan kolarstwa będziemy się nim cieszyć” – powiedział Mas.

Movistar nie nakreślił jeszcze planów Quintany na Grand Tour w 2024 r., ale Quintana wskazała Giro d’Italia jako możliwy cel.

Mas po raz kolejny poprowadzi zespół w Tour de France, gdzie w 2020 r. zajął piąte miejsce, a w 2021 r. szóste, oraz w Vuelta a España, gdzie trzykrotnie w latach 2018, 2021 i 2022 zajmował drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Zapytany, która trasa mu bardziej odpowiada, Mas powiedział: „Obie. Są bardzo trudne i podkreślam, że w tym roku Tour opuszcza Włochy, kraj, który naprawdę lubię, i kończy się trudną jazdą na czas, która może mieć istotne znaczenie. W La Vuelta jest około trzynastu wysokich miejsc… To wiele mówi”.

Mas potwierdził, że rozpocznie sezon w Tirreno-Adriatico i Volta a Catalunya, a następnie będzie kontynuował sezon w Tour de Romandía, Mistrzostwach Hiszpanii i Tour de France. Następnie skupi się na igrzyskach olimpijskich, Vuelta a España, mistrzostwach świata i włoskich klasykach na koniec sezonu.

Dodaj komentarz