Dyrektor Tour de France: Evenepoel odwróci wszystko w 2024.

Christian Prudhomme, dyrektor generalny Tour de France, zapowiedział, że debiut Remco Evenepoela w wyścigu w 2024 roku może przynieść nieoczekiwane zmiany w dotychczasowej dominacji. Jego słowa wzbudziły spore zainteresowanie i podziw, szczególnie w kontekście wspaniałych ataków, które czynią Belga potencjalnym kandydatem do zwycięstwa. Czy Evenepoel faktycznie odmieni oblicze Tour de France 2024? Tutaj więcej szczegółów.

Dyrektor generalny Tour de France Christian Prudhomme był optymistycznie nastawiony do debiutu Remco Evenepoela w wyścigu w 2024 r., przemawiając podczas czwartkowej prezentacji Grand Départ Tour 2025.

Prudhomme spodziewał się, że Evenepoel urozmaici wyścig zdominowany przez Jonasa Vingegaarda i Tadeja Pogačara przez ostatnie cztery lata.

„Oczywiście Vingegaard i Pogačar będą wielkimi faworytami. Ale Evenepoel ma ten czynnik X, tę nieoczekiwaną i błyskotliwą rzecz. Potrafi nagle wywrócić wszystko do góry nogami” – powiedział Prudhomme. Sporza.

Chociaż Evenepoel załamał się w obronie tytułu Vuelta a España w tym sezonie, Prudhomme powiedział: „Uderzyło mnie, jak potrafił podnieść się po porażce. Myślałem, że się podda, ale widzieliśmy coś przeciwnego. Zrobił spektakl tego swoimi atakami.”

Po wymienieniu faworytów Prudhomme stwierdził, że jego zdaniem Evenepoel może być pretendentem do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej, gdy wyścig zakończy się w Nicei na tydzień przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

„Może wygrać. Pewne jest jednak, że pozostawi swój ślad w wyścigu, a co za tym idzie, także w całym zwycięstwie” – powiedział.

Belgijskie media były ciekawe, dlaczego Tour 2025 rozpocznie się tuż za ich granicą, ale nie wjedzie do kraju, ale Prudhomme bronił tej decyzji.

„To wybór Francji, a nie Belgii” – powiedział Prudhomme. „Nigdy nie jesteśmy przeciwko Belgii. W końcu jak można kochać rower i nie kochać Belgii?

„Po konsultacjach z różnymi władzami zdecydowaliśmy, że start będzie odbywał się wyłącznie przez północną Francję, a zatem w 100% przez Francję”.

Wskazał również dwie próby czasowe o łącznej długości 59 km na trasie Tour de France 2024 jako coś odpowiedniego dla mistrza świata w jeździe na czas Evenepoela.

„Tour 2024, w którym Evenepoel będzie na starcie, zakończy się jazdą na czas 21 lipca. I wtedy myślisz, że nie lubimy Belgów?”

Dodaj komentarz