Dries Devenyns dołącza do kadry zarządu Soudal-QuickStep

Dries Devenyns dołącza do personelu Soudal-QuickStep jako dyrektor sportowy w 2024 r. Po zakończeniu kariery kolarskiej w październiku. Belg, który spędził dwanaście z siedemnastu sezonów zawodowych w barwach QuickStep, przygotowuje się do nowego wyzwania na nowej drodze.

Dries Devenyns dołączy do personelu Soudal-QuickStep jako dyrektor sportowy w 2024 r., po zakończeniu kariery kolarskiej w październiku.

Doświadczony Belg spędził dwanaście z siedemnastu sezonów zawodowych w barwach QuickStep. Po raz pierwszy dołączył do zespołu w 2009 roku, po rozpoczęciu kariery w Lotto, a powrócił na początku kampanii w 2017 roku, po przerwie w Giant-Shimano i IAM Cycling.

Devenyns odniósł zwycięstwo w Belgia Tour i Tour de Wallonie podczas swojej nieobecności w QuickStep, ale po powrocie został zatrudniony głównie jako kapitan drużyny drogowej, stając się najbardziej zaufanym domatorem Juliana Alaphilippe’a.

W 2020 roku zwyciężył w wyścigu Cadel Evans Great Ocean Road Race, co okazało się ostatnim zwycięstwem w jego długiej karierze.

40-latek był naturalnym kandydatem do przejścia do kadry kierowniczej, w której skład wchodzi już wielu byłych zawodników QuickStep, w tym Wilfried Peeters, Tom Steels, Davide Bramati i Iljo Keisse.

„Dries był ważną częścią zespołu przez te wszystkie lata, jest osobą, która nosi w sobie ducha Wolfpack i którą z dumą nazywamy przyjacielem” – powiedział dyrektor generalny Patrick Lefevere.

„Jesteśmy zachwyceni, że tym razem będzie nadal z nami jako dyrektor sportowy, gdy rozpoczynamy nasz 22. sezon. Będzie to dla niego nowe wyzwanie, ale on kocha ten sport, bardzo go pasjonuje, a my jesteśmy pewni siebie i podekscytowani, rozpoczynając razem tę nową przygodę.

Przyszłość Soudal-QuickStep była owiana wątpliwościami w czasie ostatniego wyścigu Devenynsa na torze Gran Piemonte, ale próba przejęcia składu przez Jumbo-Vismę upadła wkrótce potem. Zespół Lefevere’a pozostanie w WorldTour w 2024 r., a na czele staną Remco Evenepoel i Alaphilippe.

„To zespół, którego zawsze byłem częścią i kontynuując tę ​​historię… nie mógłbym być szczęśliwszy” – powiedział Devynns.

„Nie było łatwo przerwać karierę zawodową, ale miałem szczęście, że dostałem tę szansę, którą chwyciłem obiema rękami i chcę podziękować wszystkim tutaj za zaufanie”.

Nowe obowiązki Devenynsa spowodują, że w 2024 r. będzie przełączał się między zespołami Soudal-QuickStep WorldTour a programistami.

„Jestem podekscytowany możliwością bycia częścią obu drużyn w przyszłym sezonie, gdy rozpoczynam nową drogę i dowiaduję się, co to znaczy być dyrektorem sportowym” – powiedział Devenyns.

„Jest tam wielu utalentowanych młodych jeźdźców. Chcę pomóc im odkryć swój potencjał i poczynić znaczne postępy, aby ostatecznie dostać się do składu WorldTour.

W zeszłym tygodniu Lefevere ujawnił, że Soudal-QuickStep wkrótce ogłosi także mianowanie dyrektora operacyjnego, który ostatecznie przejmie obowiązki menedżera zespołu od Belga.

„Zawsze żartuję, że „przy trzydziestu zawodnikach w sezonie mogę popełnić jeden błąd w transferze”. Nie w roli następcy” – powiedział Lefevere. „Ale znaleźliśmy kogoś, kto zacznie od stanowiska dyrektora operacyjnego”.

Dodaj komentarz