Demi Vollering spełniona przed Alpe d’Huez na Tour de France Femmes.

Demi Vollering, obrończyni tytułu Tour de France Femmes, jest podekscytowana możliwością wspinania się na kultowy Alpe d’Huez, co było jej marzeniem od dziecka. Jej dominacja w poprzednich wyścigach i solowe zwycięstwo na Col du Tourmalet w 2023 roku sprawiły, że Vollering jest niewątpliwie faworytką do zwycięstwa w edycji 2024.

Obrończyni tytułu Demi Vollering (SD Worx) cieszyła się na myśl o wspinaniu się na kultowy Alpe d’Huez podczas Tour de France Femmes 2024, co było jej ambicją z dzieciństwa. Legendarna wspinaczka alpejska jest punktem kulminacyjnym edycji 2024, zaprezentowanej w środę, 25 października w Paryżu.

Vollering zdominowała wyścig i etap królowej w 2023 r., odnosząc solowe zwycięstwo na Col du Tourmalet i ugruntowując swoją pozycję mistrzyni klasyfikacji generalnej. Jej ostateczna przewaga zwycięstwa wyniosła 3:03 po jeździe na czas na 8. etapie.

„To naprawdę wyjątkowe miejsce, także dlatego, że kiedy byłem małym dzieckiem, Alpe d’Huez była pierwszą górą, o której wiedziałem” – powiedział Vollering po ujawnieniu trasy.

„To była pierwsza góra, na którą pomyślałem, że chcę wjechać, ale tak się nie stało. Teraz w końcu mogę to zrobić, nawet w Tour de France. ”

Gwiazda SD Worx była najlepszą zawodniczką roku 2023 i wygrywała wszystkie wyścigi Strade Bianche, Amstel Gold Race, Flèche Wallone, Liège-Bastogne-Liège, Vuelta a Burgos, Tour de France Femmes, Tour de Romandie i była druga w klasyfikacji generalnej La Vuelta Femenina, Itzulia Women i Tour de Suisse.

Zdobyła także tytuł mistrza Holandii w wyścigu szosowym. Jej historyczny sezon przyniósł jej nagrodę Velo d’Or.

26-letni Vollering również był podekscytowany powrotem Holandii do domu, ponieważ wyścig w 2024 roku rozpoczyna się czterema etapami w Holandii i Belgii. Vollering urodził się w Pijnacker, holenderskim mieście położonym pomiędzy Rotterdamem a Hagą, miejscem startu i mety etapu otwierającego.

„To naprawdę ekscytujące móc wreszcie zobaczyć ten tor, ponieważ dużo o nim marzyłem. Może nawet mija mój dom” – powiedział Vollering.

Vollering spisał się znakomicie w Holandii i Belgii w 2023 r., zdobywając tytuł mistrza kraju i pokonując słynny potrójny przejazd w Ardennes Classics do Liège, końcowego miejsca 4. etapu. Będzie się także ścigać na torach podobnych do tych w Liège–Bastogne–Liège i zawierają wiele tych samych słynnych wspinaczek.

„Oczywiście zostałem także mistrzem Holandii w Limburgii i Amstel Gold Race, więc wróciło wiele emocji i jestem bardzo podekscytowany”.

Można śmiało powiedzieć, że Vollering przybędzie jako zdecydowany faworyt w wyścigu, który ma się rozpocząć jutro, a główna rywalka GC Annemiek van Vleuten niedawno odeszła ze sportu po oszałamiającej karierze, ale wiele może się wydarzyć do sierpnia i sierpnia na pierwszy plan może wysunąć się nowy pretendent do korony Volleringa.