Craddock, Hepburn, and Juul-Jensen: Trzykrotna potęga Jayco-AlUla

Trójka doświadczonych kolarzy – Michael Hepburn, Chris Juul-Jensen i Lawson Craddock – powraca do Team Jayco-AlUla na przyszły sezon, z_dywersyfikowana grupa, która zapewnia wielokierunkowe wsparcie dla zespołu_. Ich nowe kontrakty potwierdzają, że są one nie tylko podstawą drużyny, ale także przynoszą ze sobą olbrzymie doświadczenie, które odróżnia ich od innych zawodników.

Trio weteranów Michael Hepburn, Chris Juul-Jensen i Lawson Craddock ma powrócić do Team Jayco-AlUla na przyszły sezon, a Hepburn i Juul-Jensen zostali potwierdzeni nowymi dwuletnimi kontraktami i dwukrotną elitarną jazdą na czas mężczyzn w USA mistrz podpisał kontrakt na kolejny rok.

Umowa Hepburna do 2025 r. uczyni go jednym z najdłużej zatrudnionych zawodników w Jayco-AlUla, ponieważ on i inny Australijczyk Luke Durbridge są w składzie WorldTour od początku 2012 roku.

„Ci zawodnicy stanowią podstawę naszego zespołu i najważniejszą maszynownię. Każdy z nich pełni bardzo zróżnicowane role i zawsze wywiązuje się ze swojego zadania” – powiedział w oświadczeniu dla mediów dyrektor generalny zespołu Brent Copeland. „Wiedzą, co muszą zrobić i wnoszą do zespołu dużo doświadczenia, dlatego ważne jest, abyśmy ich zatrzymali i kontynuowali tę wspólną podróż”.

Sezon 2024 będzie 13. sezonem Hepburna w WorldTour. Jako nastolatek ścigał się także z Team Jayco Skins przez dwa sezony, wygrywając mistrzostwa Australii do lat 23 w wyścigach szosowych w 2010 r., a następnie brązowy medal w Mistrzostwach Świata juniorów w jeździe na czas w następnym pora roku.

„Nie jest tajemnicą, że czuję się w tym zespole jak w domu i nie mogę się doczekać kontynuacji tej relacji. W całej tej organizacji pracują niesamowici ludzie i jestem bardzo dumny, że mogę być częścią historii zespołu. Bardzo się tutaj rozwinąłem i obserwowanie ewolucji zespołu na przestrzeni lat było naprawdę wyjątkowe” – powiedział 32-letni Australijczyk w komunikacie prasowym zespołu.

Hepburn, wszechstronny kolarz, wziął udział w 12 Wielkich Tourach i był czwarty w tym sezonie w Tirreno-Adriatico. Wystąpi w wielu rolach i jest atutem w pociągu sprinterskim dla potężnych sprinterów. Dylan Groenewegen również zgodził się grać przez kolejne dwa lata, a utalentowany fastman Caleb Ewan powraca do australijskiej drużyny w 2024 roku.

Podobnie jak Hepburn, Craddock ma długą karierę zawodową w trasie, która sięga lat 2011–2013 w zespole programistów Trek-Livestrong, który stał się Bontragerem. 31-latek z Teksasu znany jest z niezawodnego silnika, który radzi sobie świetnie zarówno w jeździe na czas, jak i na podjazdach. Craddock zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata 2010 w jeździe na czas juniorów, a w wyścigu do lat 23 zajął piąte miejsce (2013) i szóste jako kolarz elitarny (2019).

W 2019 roku Craddock wylądował na podium w Vuelta a España i Larry H. Miller Tour of Utah. Zeszłego lata zajął czwarte miejsce na 15. etapie wyścigu Tour de France do Saint-Gervais Mont-Blanc.

„Zdecydowanie czuję, że po dołączeniu do zespołu w 2022 roku znalazłem nowego pracownika w swojej karierze i jestem bardzo wdzięczny Gerry’emu Ryanowi i Brentowi Copelandowi za umożliwienie mi dołączenia do zespołu na dość późnym etapie mojej kariery” – powiedział, gdy patrzył w przyszłość na swój trzeci rok w Jayco-AlUla.

„Naprawdę czuję, że dobrze pasuję do chłopaków i jestem niezwykle zaszczycony, że zespół mi zaufał i zatrzymał mnie na pokładzie. Nie mogę się doczekać, aby w przyszłości stworzyć więcej dobrych wspomnień”.

Juul-Jensen uczestniczy w programie GreenEDGE od 2016 roku i w tym czasie wziął udział w 12 ze swoich 14 wielkich wycieczek. 34-letni Duńczyk, zwycięzca etapowy Tour de Suisse 2018, stał się cennym zawodnikiem pomocniczym w wyścigach etapowych i jednodniowych klasykach.

„Miałem szczęście, że mogłem spędzić osiem wspaniałych lat w GreenEDGE Cycling i móc pracować przez kolejne dwa lata, to naprawdę mówi wszystko. Kocham to tutaj. Stare i nowe. Nie mogłem sobie wyobrazić siebie szczęśliwszego i bardziej głodnego sukcesu gdziekolwiek indziej” – powiedział Juul-Jensen.

Podobieństwo do tej trójki polega na tym, że każdy z nich na przestrzeni lat wygrał co najmniej jedno mistrzostwo w jeździe na czas dla swojego kraju – Craddock wygrał dla USA jako junior (2010) i dwukrotnie jako elitarny zawodnik (2021, 2022), a Hepburn wygrał Australia jako zawodnik U23 i elita (odpowiednio 2010 i 2015) oraz zwycięstwo Juula-Jensena dla Danii w 2015 roku.

Potwierdzenie ich podpisania oznacza, że ​​skład Jayco-AlUla w 2024 roku będzie liczył 28 zawodników.