Cory Williams przechodzi z L39ION do Miami Blazers – Podsumowanie Ameryki Północnej

Kontrowersje w świecie kolarstwa! Cory Williams zdecydował, że zmieni lojalność i przeniesie się z L39ION z Los Angeles do Miami Blazers. Williams, młodszy brat Justina Williamsa i współzałożyciel L39ION, wywołał poruszenie w świecie kolarstwa, ogłaszając zmianę drużyny. Co przyniesie ta kontrowersyjna decyzja dla kariery kolarza? Czy Miami Blazers zyska nową gwiazdę na swoim niebie? Dowiedz się więcej o tej intrygującej katastrofie na blogu!

Cory Williams ogłosił, że w 2024 roku zmieni lojalność i przeniesie się z L39ION z Los Angeles do Miami Blazers. Cory Williams, lat 30, dominujący w wyścigach kryterialnych od ponad dziesięciu lat, jest młodszym bratem Justina Williamsa i obaj współzałożycielami L39ION w 2018 r., aby promować różnorodność i włączenie społeczne, jednocześnie poszerzając możliwości ścigania się jako profesjonaliści.

Duet stoi za Williams Racing Development, który założył Miami Blazers w 2021 roku i dał początek Austin Aviators w 2023 jako koedukacyjny zespół z siedzibą w Teksasie. Po pięciu sezonach ścigania się w L39ION wraz ze swoim bratem młodszy Williams potwierdził ten ruch w mediach społecznościowych w ostatnim tygodniu grudnia.

„Podzielam mieszane uczucia, że ​​w przyszłym roku opuszczę L39ION w Los Angeles. Ta podróż była po prostu niesamowita” – napisał Williams w mediach społecznościowych.

„Dla moich kolegów z drużyny te ostatnie 5 lat były najlepszymi w mojej dotychczasowej karierze! Nasze zaangażowanie w uczynienie tego sportu bardziej włączającym i bezpiecznym miejscem, w którym można być sobą, było co najmniej inspirujące i będę cenił każdy wyścig, który wspólnie wygraliśmy.

„Chociaż moja rola może się zmienić, moja miłość do legionu pozostanie taka sama! Naszym celem w Williams Racing Development jest wzbudzenie elektryzującego zaangażowania i zapewnienie najlepszej rozrywki! Nie możemy się doczekać, aż zagramy dla was wszystkich.”

Cory Williams rozpoczął sezon 2024 od wyścigów Miami Blazers w Belize 1 stycznia, gdzie zajął drugie miejsce w noworocznym wyścigu kolarskim Krem.

Urodzony w Los Angeles Cory Williams reprezentuje obecnie Belize na międzynarodowych imprezach, wygrywając krajowe mistrzostwa w wyścigach szosowych zeszłego lata i zajmując czołowe 10-tki w wyścigach szosowych i ITT Karaibskich Mistrzostw Drogowych. Wygrał także etap szosowy w Redland Bicycle Classic i 12 innych podium w wyścigach jednodniowych.

Blazers już czwarty rok grają w elitarnej drużynie USA, koncentrując się na wydarzeniach kryterialnych i jednodniowych. W 2023 roku Blazers odnieśli kluczowe zwycięstwa w UCI od kolarzy, którzy wygrali mistrzostwa w jeździe indywidualnej na czas dla swoich ojczyzn, Joshuy Kelly’ego z Barbadosu i Oscara Quiroza z Belize. Brandon Feehery dodał tytuł mistrza Stanów Zjednoczonych w amatorskich mistrzostwach elitarnych mężczyzn w kryterium.

Lizzy Gunsalus i Betty Hasse prowadzą kobiecą drużynę CCB

W sumie dziewięciu zawodniczek uzupełnia skład elitarnej drużyny kobiet CCB p/b Levine Law Group 2024 w USA

(Zdjęcie: CCB p/b Levine Law Group)

Elitarna kobieca drużyna kolarska CCB p/b Levine Law Group z siedzibą niedaleko Bostonu w stanie Massachusetts potwierdziła, że ​​skład dziewięciu zawodniczek na rok 2024 będzie oparty na parze 20-letnich mistrzyń USA, Betty Hasse i Lizzy Gunsalus. Sponsor prezentujący drużynę, Levine Law Group z Mooresville w Karolinie Północnej, powraca po raz siódmy, aby wspierać drużynę rozwojową kobiet.

Hasse zdobyła tytuł w jeździe na czas kobiet do lat 23, a Gunsalus zwyciężyła w przełajach przełajowych do lat 23. Kluczowym odejściem dla zespołu jest kolegialna mistrzyni kraju w szosach, Natalie Quinn, która przeniosła się do EF Education-Cannondale.

„Prawdziwego testu zespołu rozwojowego nie mierzy się zwycięstwami w sezonie, ale sukcesami naszych sportowców po opuszczeniu programu. Chociaż z pewnością świętujemy te zwycięstwa, szczególnie nasze trzy tegoroczne mistrzynie krajowe do lat 23 z Natalie (Quinn), Betty (Hasse) i Lizzy (Gunsalus), jesteśmy niezwykle podekscytowani, widząc, jak nasi jeźdźcy pomyślnie przeszli do kolejnych rozdziałów ich kariery. Oznacza to, że wykonujemy swoją pracę” – powiedziała dyrektor sportowa zespołu Lauren LeClaire.

Nowością w składzie jest Ella Brenneman, która 10 stycznia skończy 19 lat. W zeszłym sezonie wygrała mistrzostwa kraju juniorów w kryterium juniorów i dodała srebrny medal w jeździe indywidualnej na czas juniorów, a następnie srebro w krajowym wyścigu przełajowym w wyścigu do lat 23 za Gunsalusem . Sabrina Hayes jeździła w zeszłym sezonie w drużynie szosowej Fort Lewis College i zdobyła dziewięć miejsc w pierwszej dziesiątce w kryteriach podczas tygodni wyścigowych Dairyland i Intelligentsia Cup w ramach Tour of America.

Oprócz Levine Law Group do innych stałych partnerów należą Foundation Cycling, Friends & Family Dental of East Providence, Rhode Island, ProThirteen Coaching, a także dostawca rowerów Cannondale.

Międzynarodowy klub kolarski CCB powstał w Nowej Anglii w 1976 roku i jest obecnie najdłużej działającą elitarną drużyną w USA, która obecnie rywalizuje wyłącznie jako wielodyscyplinarna drużyna wyścigowa kobiet. Zespół planuje dodać do swojego kalendarza na rok 2024 rozszerzony blok wyścigów w Europie, przy czym większość harmonogramu pozostanie krajową mieszanką wydarzeń szosowych, kryterialnych i szutrowych.

Skład CCB p/b Levine Law Group 2024: Gunsalus, Hasse, Hayes, Brenneman, Kate Seiler, Kendall Chase, Katherine Rusch, Ella Grier i Cécile Lejeune.

Najnowsze zespoły należące do NCL Atlanta Rise wypełniają składy

Atlanta Rise Cycling Club to trzecia amerykańska koedukacyjna drużyna utworzona przez National Cycling League, dołączająca do Miami Nights i Denver Disruptors. W skład koedukacji na rok 2024 wchodzi ośmiu mężczyzn i pięć kobiet, reprezentujących cztery kraje.

Jako elitarna drużyna amerykańska, nowa Atlanta Rise będzie uprawniona do zdobywania punktów zespołowych w serii American Criterium Cup i będzie kwalifikować się do wyboru jako drużyna w serii wyścigów NCL. Choć stroje drużyn nie zostały ujawnione, kolory drużyny są czerwono-czarne, co odzwierciedla odważny wygląd dużych profesjonalnych drużyn sportowych miasta gospodarza: Atlanta Falcons, Atlanta United i Atlanta Hawks.

Obiecujący lokalny talent Joshua Meyers, 21-letni absolwent biologii na Georgia State University, jako junior ścigał się w klubie Mission Devo Cycling na szosie i na torze. W zeszłym roku wraz z Metro Atlanta Cycling Club wygrał wyścig mężczyzn kategorii 4 w Spin the District Hapeville oraz kategorię mężczyzn 3/4 w Sunny King Criterium.

Innym młodym mieszkańcem Gruzji jest Caleb Landgrebe. 20-latek ścigał się przez trzy sezony z zespołem programistów DDP Elite w USA, a ostatnie lato spędził w Belgii, zdobywając doświadczenie w jednodniowych wyścigach, co zapewniło mu zwycięstwo w Grote Prijs Schuiferskapelle.

Do doświadczonych jeźdźców mających połączenia z Gruzją należą pochodzący z Atlanty Jon Brock, Brock Mason z Macon, Lucas Strain z Eatonton i Belg Quentin Goossens, który uzyskał doktorat z inżynierii w Georgia Institute of Technology w Atlancie. Clayton Travis przechodzi z Velocious Sport, gdzie w zeszłym sezonie miał 11 miejsc w pierwszej dziesiątce pod względem kryteriów. David Davenport (21 l.) w zeszłym roku jeździł w drużynie rozwojowej Denver Disruptors i siedem razy stanął na podium.

Elizabeth „Izzie” Harden również przenosi się z Denver Disruptors i ma powiązania z Gruzją jako studentka na Uniwersytecie Piedmont. Mając podwójne obywatelstwo w USA i Wielkiej Brytanii, Harden zdobyła brązowy medal na zawodach juniorów w USA w 2019 r. i zdobyła tytuł mistrza juniorek w klasyfikacji generalnej zawodów The Gateway Cup. Inna Brytyjka Ruth Allen mieszka i pracuje w Atlancie i dołącza do zespołu po roku pracy w Goldman Sachs ETF’s Racing.

Inne kobiety w zespole to Kanadyjka Kara Lilly, weteranka kryterium Carlie Cooper, która przenosi się z Fundacji Amy D., i Megan Sybeldon, która przez ostatnie dwa sezony jeździła w Team Skyline.

Dodaj komentarz