Climber Doebel-Hickok joins Human Powered Health for 2024

Krista Doebel-Hickok powraca do Human Powered Health w 2024 r. po dwóch latach pracy w EF Education-TIBCO-SVB. To posunięcie to kolejny znak, że drużyna z USA nadal buduje swój skład i kontynuuje występy na poziomie Women’s WorldTour. Zapraszamy do przeczytania całej historii, aby dowiedzieć się, jakie wyniki osiągnęła i jakie cele ma na przyszłość.

Krista Doebel-Hickok powraca do Human Powered Health w 2024 r. po dwóch latach pracy w EF Education-TIBCO-SVB. To posunięcie to kolejny znak, że drużyna z USA nadal buduje swój skład i kontynuuje występy na poziomie Women’s WorldTour.

Pochodzący z Kalifornii spędził dwa sezony na najwyższym poziomie w EF Education, ale musiał szukać kontraktu, gdy zespół ogłosił, że zrezygnuje z wyścigów w tym sezonie. To powinno być płynne przejście, ponieważ jako liderka GC osiągnęła dobre wyniki w programie HPH w latach 2019–2021, zwanym wówczas Rally Cycling.

„Dzięki tak niesamowitej pracy zespołowej osiągnąłem tak wiele świetnych wyników w zespole. Moje zwycięstwo w Redlands, etapie Oak Glen, to moje najmilsze wspomnienie z wyścigów. Szczyt w moim rodzinnym stanie, całkowicie pusty, zapadający się, być może sięgający głębiej niż kiedykolwiek wcześniej” – wspomina.

Będąc już na poziomie WorldTour w 2022 r., Doebel-Hickok wygrał klasyfikację generalną i górską podczas Tour of the Pyrénées, był czwarty w klasyfikacji generalnej wyścigu Vuelta a Burgos oraz ukończył Giro d’Italia Donne i Tour de France Femmes. W USA wygrała dwa etapy Tour of the Gila, co pomogło jej zająć drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i zdobyć klasyfikację górską.

Zeszłoroczną kampanię rozpoczęła od piątego miejsca w klasyfikacji generalnej Santos Tour Down Under, a następnie osiągała niezmiennie dobre wyniki w Tour Cyclist Féminin International de l’Ardèche, zajmując piąte miejsce na etapie prowadzącym do Mont Lozère i 12. w klasyfikacji generalnej.

Następny sezon będzie dla Doebel-Hickok jedenastym sezonem w karierze zawodowej kolarki, co nie było jej planem kariery, kiedy ukończyła studia i pracowała w drużynie lekkoatletycznej w biegach przełajowych na Uniwersytecie Vanderbilt. Do 2015 roku ścigała się na rowerze w Europie i odnosiła zwycięstwa etapowe w Tour de Feminin i Tour Cycliste Féminin International de l’Ardèche.

„Kiedy dołączyłem do Rally Cycling w 2019 r., kończyłem jeden z najbardziej wymagających sezonów w historii, ale rok 2019 był dla mnie prawdopodobnie sezonem przełomowym” – opowiedziała 34-latka o amerykańskim zespole, w którym ścigała się trzy lata, Cylance Pro Cycling, cofając swoją licencję.

„Ponieważ ten rok niesie ze sobą podobne wyzwania jak rok 2018, motywująca jest świadomość, że Human Powered Health wierzy we mnie i ma wszystko, czego potrzeba, aby pomóc mi się podnieść” – powiedziała.

„Chcę stać się integralną częścią zespołu, który ma wpływ daleko wykraczający poza on sam. Chcę, żebyśmy inspirowali ludzi do zmian na lepsze i wierzę, że możemy dzielić się zmaganiami i radością, które towarzyszą temu procesowi w Human Powered Health”.

Doebel-Hickok wniesie do HPH nie tylko umiejętności wspinaczkowe, ale także kluczowe doświadczenie w zakresie taktyki zespołowej i celów GC w wyścigach etapowych.

„W tej grupie nie ma wielu czystych wspinaczy, a ona jest jedną z nich. Będzie nieoceniona w górach, pomagając Ruth (Edwards) i Barbarze (Malcotti) lub dążąc do własnych celów” – zauważył menadżer ds. wydajności Kenny Latomme.

Kobieca drużyna Human Powered Health niedawno podpisała kontrakt z byłą mistrzynią świata Giorgią Bronzini na nowego dyrektora sportowego. Przedłużyli kontrakt z mistrzynią Francji Audrey Cordon-Ragot i dołączyli do zespołu byłą mistrzynię USA Ruth Edwards, która dwa sezony temu przeszła na emeryturę i powróciła po udanej karierze na szutrach, aby ponownie wyruszyć na szosę.