Category Archives: Wycieczki rowerowe

Najcięższy podjazd w Polsce Podgórzyn-Przełęcz Karkonoska (Odrodzenie) przez Przesiekę

kolarstwo.info dvorska bouda
9.00 avg. rating (88% score) - 9 votes

Najcięższy podjazd kolarski w Polsce Podgórzyn-Przełęcz Karkonoska oraz Odrodzenie 1236m npm

W czwartek 31 lipca natchniony piękną pogodą (w końcu inną niż +30 stopni) postanowiłem „zaliczyć” najcięższy szosowy podjazd rowerowy w Polsce, czyli wjazd na Przełęcz Karkonoską 1198m n.p.m. (a właściwie pod schronisko odrodzenie 1236m n.p.m.)

Jak dojechać rowerem z Wrocławia na Ślężę (i/lub do Sobótki)?

wjazd rowerem na sleze img
7.67 avg. rating (77% score) - 3 votes

Jak dojechać rowerem z Wrocławia na Ślężę? (wycieczki rowerowe)

Dla wszystkich, którzy chcieliby się wybrać na wycieczkę lub trening z Wrocławia do Sobótki rowerem, albo dodatkowo wjechać na Ślężę lub którzy jeżdżą tam regularnie, ale może nie znają trasy prowadzącej mniej uczęszczaną przez samochody trasą, chciałbym opisać moją wczorajszą wycieczkę.

Przed rozpoczęciem wycieczki, która składała się z dojazdu do pracy, 8 godzin pracy i dalszej wycieczki zaopatrzyłem się w GPS.
GPS to świetna sprawa jeżeli opiera się na 1/3 kartki A4 i wygląda mnie więcej tak:

Wycieczki rowerowe – Rudawa, Spalona, Lesice, Orlické Hory

międzylesie
8.00 avg. rating (79% score) - 2 votes

Wycieczki rowerowe powered by Kolarstwo.Info

W sobotę 6 lipca natchniony startującym tego samego dnia Tour de France, którego zresztą nie obejrzałem, postanowiłem udać się z pobliskiego Wrocławia w Kotlinę Kłodzką, aby pośmigać na moim szosowo-szutrowym rowerze marki Krossie Made in „Poland”.

Jak na rower przystało, trasa mojej wycieczki rowerowe j wiodła zarówno po drogach asfaltowych 1 kategorii – Rudawa, Niemojów, Czeska Republika, drogach asfaltowych „innej” kategorii – Spalona w kierunku Różanki oraz drogach szutrowych – wjazd do miejscowości Spalona szutrową drogą rozpoczynającą się w Rudawie (skręt w las zaraz za pierwszym zakrętem jadąc od zalewu w kierunku Mostowic) oraz Międzylesie – Lesica po asfaltoniemiecko-kamieniołomo-szutrowej drodze o nachyleniu momentami sięgającym 24% na 100 m o ile Geocontext (i moje nogi) nie przekłamuje.

Mistrzostwa Polski w kolarstwie – ostatnie szlify Michała Kwiatkowskiego przed Tour de France

michał kwiatkowski
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym – jazda indywidualna na czas

Mężczyźni

Mistrz Polski w jeździe ze startu wspólnego z 2013 roku Michał Kwiatkowski (Omega Pharma) został w dniu dzisiejszym zwycięzcą MP w jeździe indywidualnej na czas, które odbyły się w Zawoni. Na trasie liczącej 40 km pokonał o 27s ubiegłorocznego Mistrza Macieja Bodnara (Cannondale) oraz Mateusza Taciaka z CCC Polsat Polkowice o 2min01s.