Chris Hoy zdiagnozowany z rakiem, rozpoczyna leczenie

Chris Hoy, sześciokrotny mistrz olimpijski, ujawnił niedawno, że został zdiagnozowany z rakiem. Jego publiczne wyznanie sprawia, że sportowa legenda staje się inspiracją dla wielu osób walczących z podobnymi wyzwaniami, świadomie dzieląc się swoją walką z chorobą. Jaka jest historia tego niezłomnego sportowca i co jeszcze ma do powiedzenia, przekonamy się czytając dalej.

Chris Hoy ujawnił, że w 2023 roku zdiagnozowano u niego nowotwór i obecnie przechodzi leczenie.

W piątek na Instagramie sześciokrotny mistrz olimpijski i 11-krotny mistrz świata potwierdził w poście opublikowanym w piątek na Instagramie, że jest „optymistą, pozytywnym i otoczonym miłością”, dodając jednocześnie, że ostatnie kilka miesięcy było trudne.

„Mam trochę wiadomości. W zeszłym roku zdiagnozowano u mnie raka, co było dla mnie ogromnym szokiem, ponieważ do tej pory nie miałem żadnych objawów” – napisał Hoy.

„Obecnie poddaję się leczeniu, w tym chemioterapii, które na szczęście przebiega bardzo dobrze. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim pracownikom służby zdrowia za ich niesamowitą pomoc i opiekę”.

Hoy zdobył sześć złotych medali na Igrzyskach Olimpijskich w 2004 roku w Atenach, 2008 w Pekinie i 2012 w Londynie. Zdobył także 11 tytułów mistrza świata w latach 2002, 2004-2008, 2010 i 2012 w jeździe na czas na 1 km, sprintach zespołowych, keirin i sprintach.

„Ze względu na moją młodą rodzinę miałem nadzieję zachować tę informację w tajemnicy, ale niestety zmuszono nas do tego. Jestem wdzięczny za wszelkie wsparcie, ale chciałbym zająć się tą sprawą prywatnie. Moje serce kieruję się do wielu innych, którzy również stoją obecnie przed podobnymi wyzwaniami” – powiedział Hoy.

Hoy nie ujawnił rodzaju nowotworu, ale stwierdził, że przed postawieniem diagnozy nie miał żadnych objawów. Zapowiedział, że obecnie jest w trakcie leczenia i będzie kontynuował pracę.

„Jestem optymistą, pozytywnym i otoczonym miłością, za co jestem naprawdę wdzięczny. Jak można sobie wyobrazić, ostatnie kilka miesięcy było niesamowicie trudne. Jednak obecnie czuję się dobrze – nadal pracuję, jeżdżę na rowerze i żyć normalnie” – napisał.

„Przed nami ekscytujący rok pracy, zwłaszcza w związku z lipcowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu. Nie mogę się doczekać, aż tam utknę, będę się dobrze bawić i podzielę się tym z wami wszystkimi”.

Hoy (47 l.) zakończył karierę kolarstwa zawodowego w 2013 r., mając na swoim koncie 17 tytułów mistrza świata w czterech dyscyplinach.

Post udostępniony przez Sir Chrisa Hoya (@chrishoy1)

Zdjęcie opublikowane przez on

Dodaj komentarz