Charlotte Kool wycofana z UAE Tour Women z powodu choroby

Charlotte Kool zaskoczona i rozczarowana wycofaniem się z wyścigu UAE Tour Women z powodu choroby. Holenderska sprinterka, która miała pokazać swoje „zimowe ulepszenia”, zdobyła tytuł w klasyfikacji punktowej podczas poprzedniego wyścigu. Czy zespół dsm-firmenich PostNL zdoła zmobilizować się bez swojej gwiazdy sprintu? Dowiedz się więcej o decyzji Kool i perspektywach zespołu na początek nowego sezonu!

„Złamane serce” – tego słowa Charlotte Kool użyła, aby wyrazić swoją reakcję na wycofanie się z listy startowej zespołu dsm-firmenich PostNL podczas rozgrywanego w tym tygodniu turnieju UAE Tour Women. Zespół potwierdził, że Kool nie weźmie udziału w wyścigu etapowym Women’s WorldTour z powodu choroby.

Holenderska sprinterka stwierdziła, że ​​nie może się doczekać, aby pokazać swoje „zimowe ulepszenia” podczas ponownego występu w UAE Tour Women, gdzie w zeszłym roku podczas inauguracyjnej imprezy wygrała dwa etapy i zdobyła tytuł w klasyfikacji punktowej.

„To pełna emocji i trudna decyzja, ponieważ przez wiele miesięcy trenowałam, aby osiągnąć pierwszy cel w sezonie” – napisała Kool na swoich kanałach społecznościowych. „Zawsze staram się, jak mogę, aby uniknąć chorób i każdego dnia być najlepszą wersją siebie, ale niestety nie udało mi się to. Na razie jest to najlepsza decyzja ze względów zdrowotnych. Pierwsza chwila na pokazanie moich „zimowych ulepszeń” już minęła, ale jak zawsze wracamy silniejsi.”

Wydawało się, że w tym roku sytuacja będzie podobna, z trzema płaskimi etapami rozłożonymi na cztery dni i zespołami, które zaprezentują pociągi prowadzące i gwiazdy sprintu, w tym bezpośredni rewanż Koola z Loreną Wiebes (SD Worx). Obaj w zeszłym roku stanęli na podium po trzy razy, a Kool zdobył dwa zwycięstwa, a Wiebes tylko jedno.

Czterodniowy wyścig rozpocznie się 8 lutego w Dubaju i zakończy 12 lutego w Abu Zabi. Zespół dsm-firmenich PostNL wystawi teraz pięciu zawodników – Rachele Barbieri, Pfeiffer Georgi, Daniel Hengeveld, Becky Storrie i Elise Uijen.

„Ponieważ Charlotte wypadła z wyścigu z powodu choroby, przyjmiemy bardziej oportunistyczne podejście do trzech szans na sprint, dostępnych podczas UAE Tour i nadal będziemy skupiać się na dobrym prowadzeniu w tych momentach. Są okazje, w których wiatr może odegrać dużą rolę, dlatego chcemy grać ostro przez cały dzień i dobrze pracować zespołowo” – powiedział trener drużyny Albert Timmer.

„W przypadku zdobycia szczytu góry na Jebel Hafeet Pfeiffer, Becky i Elise będą naszymi kartami do gry przed ostatnią wspinaczką”.

Wspinaczka na Jebel Hafeet ponownie powinna odegrać decydujące znaczenie w klasyfikacji generalnej, ponieważ w zeszłym roku Elisa Longo Borghini objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej po zwycięstwie na 3. etapie, a koleżanka z drużyny Lidl-Trek, Gaia Realini, zajęła drugie miejsce na etapie w końcowej klasyfikacji.

Pod koniec stycznia Kool zakończył obóz zespołowy w Calpe. Ponieważ wiosenne klasyki były już blisko, jej pierwszy start w 2024 r. mógł teraz odbyć się na torach Omloop van het Hageland i Le Samyn des Dames.

Dodaj komentarz