Ewan wraca do gry! Powrót gwiazdy sprintu na Santos Tour Down Under 2024 z Jayco-AlUla

Caleb Ewan, dziewięciokrotny zwycięzca etapu w Santos Tour Down Under, zapowiada swoje powroty na linii startu w 2024 roku z nowym zespołem Jayco-AlUla. Z nadzieją na wielkie zwycięstwa, Ewan zaoferuje australijskiej publiczności zapierające dech w piersiach widowisko podczas tego prestiżowego wyścigu.

Organizatorzy Santos Tour Down Under potwierdzili, że Caleb Ewan stanie na linii startu w 2024 roku ze swoim nowym zespołem Jayco-AlUla.

Ewan jest dziewięciokrotnym zwycięzcą etapu w swoim rodzimym wyścigu WorldTour, a on i jego drużyna będą dążyć do wielu zwycięstw podczas męskiej imprezy odbywającej się w dniach 16-21 stycznia w Adelajdzie w Australii.

„Zawsze lubiłem ścigać się w Adelajdzie. To świetny sposób na rozpoczęcie roku, a wsparcie australijskiej publiczności jest niesamowite” – powiedział Ewan.

„Czuję, że mam niedokończoną sprawę w Santos Tour Down Under i nie mogę się doczekać powrotu tam, ścigając się dla Team Jayco-AlUla w styczniu tego roku”.

Ewan jest pierwszym kolarzem, którego organizatorzy potwierdzili do udziału w edycji 2024.

Ewan zakończył swój kontrakt z Lotto-Dstny rok wcześniej, a Jayco-AlUla szybko ogłosiło, że powróci do drużyny, w której rozpoczął karierę, przechodząc z zespołu rozwojowego na poziom WorldTour w 2014 roku.

Pięciokrotny zwycięzca etapów Tour de France i Giro d’Italia, Ewan dołącza do zespołu potężnych sprinterów w Jayco-AlUla w przyszłym roku, w tym rodaka Michaela Matthewsa i Dylana Groenewegena.

Ewan opuścił Lotto-Dstny po sezonie pełnym napięć i rozczarowań. Mniej więcej połowa z jego 61 zawodowych zwycięstw w karierze została zapewniona podczas jego pięciu sezonów w Lotto. Jednak w 2023 roku wygrał tylko jedno wydarzenie. Chociaż był bliski zwycięstwa w dwóch wczesnych sprintach podczas Tour de France, następnie zmagał się z górskimi etapami w połowie wyścigu, zanim zrezygnował na 13. etapie, co wywołało ostrą krytykę ze strony menedżera zespołu Stephane’a Heulota.

Stuart O’Grady, dyrektor wyścigu Santos Tour Down Under, powiedział, że pojawienie się na starcie kolarza kalibru Ewana jest wielkim wydarzeniem, wskazując trzy etapy, które według niego Ewan będzie miał na celowniku.

„Caleb będzie chciał udowodnić, że jest jednym z najszybszych sprinterów na świecie. Jest ulubieńcem kibiców podczas Santos Tour Down Under i możemy się spodziewać, że będzie walczył na etapach Ziptrak Men’s Stage 1 Tanunda to Tanunda, Stage 3 Tea Tree Gully to Campbelltown, a także Hahn Stage 4 Murray Bridge to Port Elliot” – powiedział O’Grady.