Brandon McNulty zwycięża skrócony etap 4 w Volta Valenciana

Amerykanin Brandon McNulty (UAE Team Emirates) wygrał skrócony 4. etap wyścigu Volta a la Comunitat Valenciana, przekraczając linię na szczycie stromego podjazdu finałowego Alto del Miserat, zdobywając pierwsze zwycięstwo sezonu. Sprawdź, jak doszło do tego zwycięstwa i co działo się podczas emocjonującego etapu w ostatnich kilometrach. Kilka zwrotów akcji sprawiło, że niższy lider klasyfikacji generalnej utracił swoją pozycję i wszystko zależy od piątego etapu, który może zaskoczyć przeciwników.

Amerykanin Brandon McNulty (UAE Team Emirates) wygrał skrócony 4. etap wyścigu Volta a la Comunitat Valenciana, samotnie przekraczając linię na szczycie stromego podjazdu finałowego Alto del Miserat, przed Santiago Buitrago (Zwycięski Bahrajn) i Aleksandrem Własowem (Bora-Hansgrohe).

Alessandro Tonelli dojechał do etapu etapowego ze stratą ponad półtorej minuty i stracił prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu. McNulty prowadzi teraz w klasyfikacji generalnej przed piątym, finałowym etapem, wyścigiem o długości 93 km z Bétera do Walencji.

„Usłyszeliśmy w radiu, że do mety pozostało około 40 km, że meta jest wcześniej, więc musieliśmy trochę zmienić” – powiedział McNulty. „To był chaos, ale w końcu czasem tak bywa w kolarstwie i po prostu się przystosowujesz. Zespół ustawił mnie na końcu podjazdu, a na szczycie byłem na pełnym gazie”.

Na znak szacunku po śmierci widza na mecie władze wyścigu zdecydowały się skrócić etap o 15 kilometrów i zakończyć na szczycie podjazdu Alto del Miserat. Następnie peleton pojechał zneutralizowany do Vall d’Ebo.

Organizatorzy postanowili nie organizować ceremonii na podium po etapie, zamiast tego zorganizowali podium na starcie w Bétera w niedzielę.

Jak to się rozwinęło

Przedostatni etap wyścigu Volta a la Comunitat Valenciana miał początkowo poprowadzić peleton na 175-kilometrowym wyścigu z Teulada Moraira do Vall d’Ebo.

Tonelli rozpoczął dzień w koszulce lidera klasyfikacji generalnej, wyprzedzając swoich najbliższych rywali o 1:08 i utrzymując tę ​​pozycję od wygrania pierwszego etapu po ucieczce w Castellón.

Agresywny start ostatecznie doprowadził do dzisiejszej ucieczki, w której udział wziął kolega z drużyny Tonellego Manuele Tarozzi (VF Group-Bardiani CSF-Faizanè), który również był najwyżej sklasyfikowany w klasyfikacji generalnej z czasem 1:42 straty, Pelayo Sánchez (Movistar Team), Sam Oomen (Lidl-Trek), Mikel Bizkarra (Euskaltel-Euskadi), Jokin Murguialday (Caja Rural-Seguros RGA), James Whelan (Q36.5 Pro) i Alex Molenaar (Illes Balears Arabay Cycling).

Ośmiu kolarzy zwiększyło prowadzenie do 1:45 na pierwszych dwóch podjazdach: Benimantall (5,4 km, 6,9%) i Confrides, a następnie 2:30 po dwóch kolejnych podjazdach, Alto de la Cabaña (5 km, 3,9%) i Tollos (4,5 km, nachylenie 4,8%), a Bizkarra zdobywa punkty górskie na wszystkich czterech podjazdach.

Jednak na 37 km przed metą urzędnicy powiadomili ucieczkę i peleton, że wyścig został skrócony i zakończy się na szczycie piątego i ostatniego podjazdu Alto del Miserat.

Ośmiu kolarzy zostało złapanych u podnóża ostatniego podjazdu, gdy Jai Hindley (Bora-Hansgrohe) wciągnął zmniejszone pole na bardziej strome zbocza, przez co nocny lider Tonelli spadł z tyłu z powodu szybkiego tempa.

Alto del Miserat liczył 5,7 km z nachyleniem 9,3%, ale ostatni kilometr miał średnie nachylenie 12,9%, co oznaczało ostry finał.

Własow jako pierwszy przypuścił atak, tuż za nim podążyli McNulty i Buitrago i choć Welay Hagos Berhe (Jayco AlUla) próbował wykonać ten ruch, nie udało mu się nawiązać kontaktu.

Cztery sekundy wcześniej w grupie pościgowej znaleźli się Hindley i Hagos Berhe, Igor Arrieta i Felix Großschartner (UAE Team Emirates) oraz Pello Bilbao (Zwycięski Bahrajn).

McNulty wykonał zwycięski ruch na 2,2 km przed metą i zyskał niewielką przewagę, wjeżdżając na ostatnie strome podjazdy na ostatnim kilometrze. Własow i Buitrago nie byli w stanie odpowiedzieć, a Amerykanin powiększył przewagę do ośmiu sekund, przekraczając linię mety ze swoim pierwszym zwycięstwem w sezonie.

Wyniki

Wyniki zasilane przez Pierwsza jazda na rowerze

Dodaj komentarz