Brandon McNulty ulubieńcem na liście startowej czasówki

Drugi dzień wyścigów UAE Tour 2024 przynosi powrót jazdy indywidualnej na czas na wyspie Al Hudayriyat, trasy, na której ostatnio zmagali się zawodnicy trzy lata temu. 12,1 km bardzo szybkiej trasy, z jedną kontrolą czasu pośredniego, obiecują widowisko pełne emocji i niespodzianek. Kto zdobędzie koszulkę lidera? Zawodników przygotowanych na tę krótką, ale wymagającą trasę, jest aż 139 – ta rywalizacja zapowiada się niezwykle ekscytująco.

Drugi dzień wyścigów w ramach UAE Tour 2024 powraca na wyspę Al Hudayriyat na jazdę indywidualną na czas, którą ostatni raz rozegrano tam trzy lata temu. Jazda indywidualna na czas drugiego etapu odbywa się na wyspie Al Hudayriyat na bardzo szybkiej trasie o długości 12,1 km. Na trasie jest tylko jedna kontrola czasu pośredniego, na kilometrze 5,7.

Pierwszym zawodnikiem, który zjedzie na rampę o godzinie 11:00 CET (14:00 czasu lokalnego), będzie Elia Viviani (Ineos Grenadiers), a za nim będzie kolejnych 138 zawodników. Ostatnim zawodnikiem zostanie zwycięzca pierwszego etapu Tim Merlier (Soudal-QuickStep), ubrany w koszulkę lidera, który wystartuje na trasie o godzinie 13:18 CET (16:18 czasu lokalnego).

Faworytem wyścigu z czasem jest Brandon McNulty (UAE Team Emirates), który na ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata był czwarty w tej dyscyplinie. Aktualny mistrz narodowy USA ma już na swoim koncie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej na torze Volta Valenciana, a w tym roku po raz pierwszy podczas UAE Tour po raz pierwszy zaprezentuje swoją koszulkę w gwiazdki i paski.

Jego ostatnie zawody ITT w wyścigu etapowym odbyły się we wrześniu ubiegłego roku, kiedy zajął drugie miejsce w Tour Luxembourg. Należy do osób, które rozpoczęły wyścig jako jedenasty zawodnik, który wziął udział w wyścigu.

Adam Yates (UAE Team Emirates) i Olav Kooij (Visma-Lease a Bike), podobnie jak McNulty, tracą zaledwie 10 sekund do prowadzenia wyznaczonego przez poniedziałkowego zwycięzcę Merliera i mogą wykorzystać tę krótką trasę jako punkt odniesienia do pozostawienia wrażeń przed GC . Yates, który w zeszłym roku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zajął trzecie miejsce, dobrze spisał się na dystansie 22,4 km ITT podczas Tour de France 2023, plasując się na siódmej pozycji. Kooij próbował poprawić swoje indywidualne wyniki i w zeszłym roku był trzeci w prologu na 6,6 km podczas ZLM Tour.

Choć jest płaska i prowadzi przez szerokie drogi, nie brakuje tu technicznych punktów, które pozwalają zachować czujność rowerzystów, zwłaszcza dwóch zakrętów położonych pomiędzy zakrzywioną spiralą zgodną z ruchem wskazówek zegara. Pierwszy zakręt następuje na 7,5 kilometrze, co prowadzi do wznoszącej się części trasy w kształcie litery „S” o długości 2,7 mili. Na końcu spirali znajduje się drugi zakręt, który pozostawia stromy i lekko podjazdowy odcinek o długości 2,9 km do linii zatrzymania zegara.

Wyspa Hudayriyat była gospodarzem jazdy indywidualnej na czas w 2021 r., ale na innej trasie. W tym samym roku Filippo Ganna z Ineos wygrał 13-kilometrową trasę z przewagą 14 sekund nad Stefanem Bisseggerem (EF Education).

W zeszłym roku Soudal-QuickStep wygrał drużynową jazdę na czas na 2. etapie w Khalifa Port, a Remco Evenepoel jechał razem z Merlierem, który również wygrał etap otwierający.

Przesuń, aby przewijać w poziomie
Wyniki
Poz. Nazwa zawodnika (kraj) Zespół Czas rozpoczęcia (GMT +4)
1 Elia Viviani (Włochy) Ineos Grenadiers 14:00:00
2 Kenny Elissonde (Francja) Cofidis 14:01:00
3 Gleb Syritsa Astana Qazaqstan 14:02:00
4 Elmar Reinders (Ned) Jayco AlUla 14:03:00
5 Kevin Colleoni (Włochy) Intermarche-Wanty 14:04:00
6 Valentin Retailleau (Francja) Decathlon Ag2R La Mondiale 14:05:00
7 Michael Schwarzmann (Niemcy) Izrael Premier Tech 14:06:00
8 Kaden Groves (Australia) Alpecin-Deceuninck 14:07:00
9 Jarne van de Paar (Belgia) Lotto Dstny 14:08:00
10 Natnael Tesfazion (Eri) Lidl-Trek 14:09:00
11 Brandon McNulty (USA) Zespół Zjednoczonych Emiratów Arabskich 14:10:00
12 Fernando Gaviria (pułkownik) Movistar 14:11:00
13 Filip Maciejuk (Pol) Bora-Hansgrohe 14:12:00
14 David Poole (Wielka Brytania) DSM Firmenich PostNL 14:13:00
15 Tim van Dijke (Ned) Visma – wypożycz rower 14:14:00
16 Pello Bilbao (Spa) Bahrajn Zwycięski 14:15:00
17 Marco Murgano (Włochy) Corratec-Vini Fantini 14:16:00
18 Arvid de Kleijn (Ned) Tudor Pro Cycling 14:17:00
19 Ayco Bastiaens (Belgia) Soudal-QuickStep 14:18:00
20 Jardi Christiaan van der Lee (Ned) EF Education-EasyPost 14:19:00
21 Ben Swift (Wielka Brytania) Grenadierzy Ineos 14:20:00
22 Stanisław Aniółkowski (Pol) Cofidis 14:21:00
23 Harold Alfons Tejada Canacue (pułkownik) Astana Qazaqstan 14:22:00
24 Edward Dunbar (Irlandia) Jayco AlUla 14:23:00
25 Alexy Faure Prost (Fra) Intermarche-Wanty 14:24:00
26 Gianluca Pollefliet (Belgia) Decathlon Ag2R La Mondiale 14:25:00
27 Rick Zabel (Niemcy) Izrael Premier Tech 14:26:00
28 Maurice Ballerstedt (Niemcy) Alpecin-Deceuninck 14:27:00
29 Lennert van Eetvelt (Bel) Lotto Dstny 14:28:00
30 Simone Consonni (Włochy) Lidl-Trek 14:29:00
31 Adam Yates (Wielka Brytania) Zespół ZEA Emirates 14:30:00
32 Davide Cimolai (Włochy) Movistar 14:31:00
33 Patrick Gamper (auta) Bora-Hansgrohe 14:32:00
34 Timo Roosen (Ned) DSM Firmenich PostNL 14:33:00
35 Olav Kooij (Ned) Visma – wypożycz rower 14:34:00
36 Phil Bauhaus (Niemcy) Bahrajn Zwycięski 14:35:00
37 Alessandro Monaco (Włochy) Corratec-Vini Fantini 14:36:00
38 Maikel Zijlaard (Ned) Tudor Pro kolarstwo 14:37:00
39 Jordi Warlop (Belgia) Soudal-QuickStep 14:38:00
40 Sean Quinn (USA) EF Education-EasyPost 14:39:00
41 Brandon Smith Rivera Vargas (pułkownik) Ineos Grenadiers 14:40:00
42 Hugo Toumire (FR) Cofidis 14:41:00
43 Michael Morkov (Den) Astana Qazaqstan 14:42:00
44 Dylan Groenewegen (Ned) Jayco AlUla 14:43:00
45 Louis Meintjes (RPA) Intermarche-Wanty 14:44:00
46 Nicolas Prodhomme (Francja) Decathlon Ag2R La Mondiale 14:45:00
47 Pascal Ackermann (Niemcy) Izrael Premier Tech 14:46:00
48 Silvan Dillier (Szwajcaria) Alpecin-Deceuninck 14:47:00
49 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Dstny 14:48:00
50 Dario Cataldo (Włochy) Lidl-Trek 14:49:00
51 Mikkel Norsgaard Bjerg (Dania) Zespół Zjednoczonych Emiratów Arabskich 14:50:00
52 Lorenzo Milesi (Włochy) Movistar 14:51:00
53 Ben Zwiehoff (Niemcy) Bora-Hansgrohe 14:52:00
54 Fabio Jakobsen (Ned) DSM Firmenich PostNL 14:53:00
55 Mick van Dijke (Ned) Visma – wypożycz rower 14:54:00
56 Rainer Kepplinger (Aut) Bahrajn Zwycięstwo 14:55:00
57 Samuele Zambelli (Włochy) Corratec-Vini Fantini 14:56:00
58 Michael Storer (Australia) Tudor Pro Cycling 14:57:00
59 Ilan van Wilder (Belgia) Soudal-QuickStep 14:58:00
60 Markel Beloki Fernandez (Spa) EF Education-EasyPost 14:59:00
61 Michael Leonard (Can) Ineos Grenadiers 15:00:00
62 Christophe Noppe (Bel) Cofidis 15:01:00
63 Mark Cavendish (Wielka Brytania), Astana, Qazaqstan 15:02:00
64 Kelland o’Brien (Australia) Jayco AlUla 15:03:00
65 Tom Paquot (Belgia) Intermarche-Wanty 15:04:00
66 Valentin Paret Peintre (Francja) Decathlon Ag2R La Mondiale 15:05:00
67 Oded Kogut (Izrael) Izrael Premier Tech 15:06:00
68 Jason Osborne (Niemcy) Alpecin-Deceuninck 15:07:00
69 Jacopo Guarnieri (Włochy) Lotto Dstny 15:08:00
70 Jacopo Mosca (Włochy) Lidl-Trek 15:09:00
71 Jay Vine (Australia), drużyna Zjednoczonych Emiratów Arabskich 15:10:00
72 Ivan Romeo (Spa) Movistar 15:11:00
73 Sam Welsford (Australia) Bora-Hansgrohe 15:12:00
74 Tobias Andresen (Den) DSM Firmenich PostNL 15:13:00
75 Tosh van der Sande (Belgia) Visma – wypożycz rower 15:14:00
76 Torstein Traeen (Nor) Bahrajn Zwycięstwo 15:15:00
77 Attilio Viviani (Włochy) Corratec-Vini Fantini 15:16:00
78 Florian Stork (Niemcy) Tudor Pro kolarstwo 15:17:00
79 Mauri Vansevenant (Belgia) Soudal-QuickStep 15:18:00
80 Simon Carr (Wielka Brytania) EF Education-EasyPost 15:19:00
81 Andrew August (USA) Grenadierzy Ineos 15:20:00
82 Eddy Fine (Fra) Cofidis 15:21:00
83 Harold Martin Lopez Granizo (Ecu), Astana Qazaqstan 15:22:00
84 Luka Mezgec (Slo) Jayco AlUla 15:23:00
85 Arne Marit (Belgia) Intermarche-Wanty 15:24:00
86 Sam Bennett (Irlandia) Decathlon Ag2R La Mondiale 15:25:00
87 Mads Würtz Schmidt (Den) Izrael Premier Tech 15:26:00
88 Jonas Rickaert (Belgia) Alpecin-Deceuninck 15:27:00
89 Johannes Adamietz (Niemcy) Lotto Dstny 15:28:00
90 Juan Pedro Lopez Perez (Spa) Lidl-Trek 15:29:00
91 Ivo Manuel Alves Oliveira (Por) ZEA Team Emirates 15:30:00
92 Pelayo Sanchez Mayo (Spa) Movistar 15:31:00
93 Emanuel Buchmann (Niemcy) Bora-Hansgrohe 15:32:00
94 Alexander Edmondson (Australia) DSM Firmenich PostNL 15:33:00
95 Loe van Belle (Ned) Visma – wypożycz rower 15:34:00
96 Nikias Arndt (Niemcy) Bahrajn Zwycięstwo 15:35:00
97 Jakub Mareczko (Włochy) Corratec-Vini Fantini 15:36:00
98 Rick Pluimers (Ned) Tudor Pro kolarstwo 15:37:00
99 Jan Hirt (Czech) Soudal-QuickStep 15:38:00
100 Jack Rootkin-Gray (Wielka Brytania) EF Education-EasyPost 15:39:00
101 Oscar Rodriguez (Spa) Ineos Grenadiers 15:40:00
102 Ruben Fernandez Andujar (Spa) Cofidis 15:41:00
103 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Qazaqstan 15:42:00
104 Jan Maas (Ned) Jayco AlUla 15:43:00
105 Boy van Poppel (Ned) Intermarche-Wanty 15:44:00
106 Bruno Armirail (Francja) Decathlon Ag2R La Mondiale 15:45:00
107 Matthew Riccitello (USA) Izrael Premier Tech 15:46:00
108 Henri Uhlig (Niemcy) Alpecin-Deceuninck 15:47:00
109 Henri Vandenabeele (Belgia) Lotto Dstny 15:48:00
110 Patrick Konrad (auta) Lidl-Trek 15:49:00
111 Vegard Stake Laengen (Nor) ZEA Team Emirates 15:50:00
112 Einer Rubio (pułkownik) Movistar 15:51:00
113 Danny van Poppel (Ned) Bora-Hansgrohe 15:52:00
114 Julius van den Berg (Ned) DSM Firmenich PostNL 15:53:00
115 Bart Lemmen (Ned) Visma – wypożycz rower 15:54:00
116 Cameron Scott (Australia) Bahrajn Zwycięski 15:55:00
117 Mark Stewart (Wielka Brytania) Corratec-Vini Fantini 15:56:00
118 Sebastian Changizi (Den) Tudor Pro kolarstwo 15:57:00
119 Bert van Lerberghe (Belgia) Soudal-QuickStep 15:58:00
120 Georg Steinhauser (Niemcy) EF Education-EasyPost 15:59:00
121 Tobias Svendsen Foss (Nor) Ineos Grenadiers 16:00:00
122 Milan Fretin (Bel) Cofidis 16:01:00
123 Michele Gazzoli (Włochy), Astana, Qazaqstan 16:02:00
124 Jesus David Jimenez Pena (pułkownik) Jayco AlUla 16:03:00
125 Gijs van Hoecke (Belgia) Intermarche-Wanty 16:04:00
126 Ben o’Connor (Australia) Decathlon Ag2R La Mondiale 16:05:00
127 George Bennett (Nowa Zelandia) Izrael Premier Tech 16:06:00
128 Fabio van den Bossche (Belgia) Alpecin-Deceuninck 16:07:00
129 Thomas de Gendt (Bel) Lotto Dstny 16:08:00
130 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Lidl-Trek 16:09:00
131 Juan Seba Molano Benavides (pułkownik) Zespół Zjednoczonych Emiratów Arabskich 16:10:00
132 Remi Cavagna (Francja) Movistar 16:11:00
133 Ryan Mullen (Irlandia) Bora-Hansgrohe 16:12:00
134 Enzo Leijnse (Ned) DSM Firmenich PostNL 16:13:00
135 Attila Valter (Hun) Visma – wypożycz rower 16:14:00
136 Johan Price Pejtersen (Den) Bahrajn Zwycięski 16:15:00
137 Andrii Ponomar (Ukr) Corratec-Vini Fantini 16:16:00
138 Nils Brun (Szwajcaria) Tudor Pro kolarstwo 16:17:00
139 Tim Merlier (Belgia) Soudal-QuickStep 16:18:00

Dodaj komentarz