Belgijski król ucieczek, Thomas De Gendt, ogłasza emeryturę

Belgijski kolarz szosowy, Thomas De Gendt, ogłosił, że sezon 2024 będzie jego ostatnim. Celem „króla uciekinierów” peletonu będzie zwycięstwo na ostatnich etapach w Volta a Catalunya i Vuelta a España. Co jeszcze czeka tego wybitnego sportowca w jego ostatnim roku kariery?

Thomas De Gendt ogłosił, że sezon szosowy 2024 będzie jego ostatnim, a „król uciekinierów” peletonu będzie dążył do zwycięstw na ostatnim etapie w Volta a Catalunya i Vuelta a España, „ciesząc się jednocześnie każdym wyścigiem, w którym wystartuję w moim ostatnim roku .”

De Gendt po cichu ogłosił to za pośrednictwem mediów społecznościowych przed sobotnim treningiem i szybko otrzymał setki wiadomości z wyrazami uznania.

„Rok 2024 będzie początkiem mojego 16. i ostatniego sezonu w roli zawodowca” – napisał w krótkiej wiadomości.

„Moimi najważniejszymi celami są zwycięstwo na szóstym etapie w Volta Catalunya i zwycięstwo na drugim etapie w Vuelta a Espana. Ale przede wszystkim cieszę się każdym wyścigiem, który przyda mi się w ostatnim roku. ”

37-letni Belg po raz kolejny pojedzie dla Lotto Dstny w 2024 roku, co będzie jego dziesiątym sezonem w zespole.

De Gendt przeszedł na zawodowstwo w Topsport Vlaanderen w 2009 roku, po trzech latach gry na poziomie kontynentalnym. Zaczął osiągać ważne wyniki w Vacansoleil-DCM i solowo odniósł zwycięstwo etapowe na Stelvio podczas Giro d’Italia 2012. Zwycięstwo etapowe zapewniło De Gendtowi trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, za Ryderem Hesjedalem i Joaquimem Rodriguezem.

De Gendt zmienił swoją karierę, stając się odnoszącym sukcesy specjalistą od ucieczek, wykorzystując swoją moc i rzemiosło wyścigowe, aby wymusić odpowiedni atak, a następnie wygrać, zwykle sam.

Jego palmares obejmuje zwycięstwa etapowe w większości wyścigów etapowych WorldTour, w tym dwa w Tour de France, dwa w Giro d’Italia, jedno w Vuelta a España i pięć w Volta a Catalunya.

De Gendt wziął udział w 24 Wielkich Tourach, kończąc 21 z nich. Jest podziwiany za nieustępliwość i zamiłowanie do jazdy konnej.

W 2018 roku on i bliski przyjaciel Bart Wellens wrócili do domu z Il Lombardia w ramach wycieczki objazdowej na koniec sezonu. W 2019 roku przejechali 700 km szutrową trasą po Hiszpanii. Tego lata De Gendt opuścił Tour de France i zamiast tego odbył 12-dniową przejażdżkę z Belgii do Hiszpanii w ramach przygotowań do Vuelta a España.

Czarny piątek zbliża się wielkimi krokami, a Kolartwo.info śledzi wszystkie oferty dotyczące sprzętu, odzieży, akcesoriów i technologii. Sprawdź Oferty na Czarny Piątek które są selekcjonowane i aktualizowane każdego dnia w Wielkiej Brytanii, USA i na całym świecie.

Dodaj komentarz