Bahrain Victorious prezentuje nową białą koszulkę na 2024

Bahrain Victorious zaprezentowało swoją nową koszulkę na sezon 2024, zyskując spojrzenia kibiców i mediów w nadziei na odniesienie sukcesów. Stroje zespołu przeszły znaczne zmiany, które wywołują dyskusje i kontrowersje wśród miłośników kolarstwa na całym świecie. Jak te zmiany wpłyną na wyniki zespołu? Oto wszystko, co musisz wiedzieć.

Bahrain Victorious zaprezentowało swój strój na rok 2024, w którym na nadchodzący sezon rezygnuje ze zwykłego czerwonego wyglądu na rzecz głównie białej koszulki.

Koncepcja nowego projektu jest zasadniczo podobna do stroju zespołu na Tour de France 2023, który był biały, turkusowy, złoty i granatowy, gdy zespół złożył hołd perłowej historii Bahrajnu.

Zestaw na rok 2024 jest przeważnie „perłowo-biały” z możliwością powrotu do granatowych spodenek i wykończenia, a także turkusowych akcentów i małych złotych akcentów na kasku i rowerze.

Cyraneczka, zdaniem zespołu, „reprezentuje odcienie płytkich wód «dwóch mórz» słynących z bogatych pokładów pereł otaczających królestwo”. Tymczasem ciemniejsza kolorystyka przypominająca węgiel „to coś więcej niż zwykła zmiana koloru” i odzwierciedla zaangażowanie zespołu w zmniejszenie śladu węglowego zgodnie z „Agendą 2030” UCI dotyczącą działań klimatycznych.

„Podążając za zrównoważonym rozwojem, jesteśmy dumni, że możemy dalej rozwijać naszą współpracę z Bapco Energies, firmą mającą ambitne plany dążenia do zerowej emisji netto” – oznajmił zespół. „Bapco Energies wyruszy z nami w tę podróż, dostarczając wiedzę i doświadczenie, które pomogą zmniejszyć ślad środowiskowy naszego zespołu zgodnie z celami UCI.

„Nasze zaangażowanie jako zespołu w osiągnięcie tych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju ma także inspirować przyszłe pokolenia i zachęcać do szerszego przyjęcia jazdy na rowerze jako zrównoważonej formy poruszania się”.

Bapco Energies to półniezależna agencja Ministerstwa Ropy i Gazu Bahrajnu, założona w celu zagospodarowania krajowych zasobów ropy naftowej. Od 2022 r. Posiadał aktywa o wartości ponad 10 miliardów dolarów.

„Agenda 2030” UCI przewiduje, że sport będzie neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla, a wszystkie zainteresowane strony – w tym zespoły – zredukują swoje emisje o 50% do 2030 r.

Zawodnicy Bahrain Victorious pochwalili się strojami zespołu na 2024 rok

Zawodnicy Bahrain Victorious pochwalili się strojami zespołu na 2024 rok (Zdjęcie: Zwycięski Bahrajn)

Bahrain Victorious to kolejny zespół WorldTour, który zaprezentuje nowy wygląd na rok 2024, podążając za Decathlon AG2R La Mondiale, który niedawno zaprezentował biało-niebieski strój w związku z pozbyciem się słynnych brązowych spodenek.

Strój na rok 2024, będący znaczącym odejściem od zwykłego czerwonego stroju, będzie noszony przez gwiazdy zespołu, w tym Matej Mohorič, Damiano Caruso i Jack Haig, a także nowe nabytki – Torstein Træen z Uno-X i neo-profesjonaliści Alberto Bruttomesso i Finlaya Pickeringa.

Zespół żegna się tej zimy z Mikelem Landą, gdy hiszpański wspinacz dołącza do Soudal-QuickStep, sprinter Jonathan Milan udaje się do Lidl-Trek, a Filip Maciejuk przenosi się do Bora-Hansgrohe.

Post udostępniony przez Kolartwo.info (@cyclingnews_feed)

Zdjęcie opublikowane przez on

Dodaj komentarz