Astana podpisuje prawdziwy diament Gianniego Savio – Santiago Umba

Młody kolumbijski kolarz, Santiago Umba, dołącza do zespołu Astany Qazaqstan, zapewniając sobie tym samym miejsce w światowej elicie. Pomimo kontuzji, Umba pokazał swoje umiejętności na szosach Francji i Włoch, a teraz zamierza kontynuować swoją drogę do sukcesu w barwach prestiżowego zespołu WorldTour. Zeźrodniający się talent dołącza do grona utalentowanych i doświadczonych zawodników, mając już na koncie znaczące sukcesy w wyścigach młodzieżowych.

W czwartek Astana Qazaqstan ogłosiła podpisanie kontraktu z 20-letnim Santiago Umbą. Kolumbijczyk miał czteroletni kontrakt z Giannim Savio, najpierw z Andronim Giocattolim i Drone Hopperem, a następnie po zakończeniu włoskiego ProTeam z ekipą GW Shimano.

Savio ma historię odkrywania talentów w Ameryce Południowej, dzięki czemu zwrócił na siebie uwagę Egana Bernala i Ivana Sosy podczas WorldTour.

Umba osiągnął kilka dobrych wyników w 2021 r., w tym podium w Tour de Savoie Mont Blanc i zwycięstwo etapowe na La Planche des Belles Filles w Tour Alsace, ale od tego czasu nie jest w stanie kontynuować swoich postępów z powodu kontuzji.

Jednak Astana potrzebuje przyszłych talentów, ponieważ stracił niezłomnego Luisa Léona Sáncheza na emeryturę, Gianniego Moscona na rzecz Soudal-Quickstep i Fabio Felline’a na rzecz Lidl-Trek.

Umba dołączy do rozwijających się talentów, takich jak Henok Mulubrhan, który podpisał kontrakt z Green Project-Bardiani CSF-Faizanè, a także do bardziej doświadczonych przejęć: Maxa Kantera, Michaela Mørkøva, Davide Balleriniego i Ide Schellinga.

„Jestem niesamowicie szczęśliwy, że mogę podpisać swój pierwszy kontrakt z zespołem WorldTour i stać się częścią tak dużego projektu, jak Astana Qazaqstan Team. Chciałbym podziękować całemu kierownictwu zespołu za tę szansę i zaufanie, jakim mnie obdarzono. Jestem pewien, że Astana to dla mnie idealny zespół i myślę, że będę mógł tutaj zrobić duży postęp.Jestem gotowy do ciężkiej pracy, jestem gotowy zdobywać doświadczenie na najwyższym poziomie, aby stać się prawdziwym profesjonalistą” – powiedział Umba w komunikacie prasowym zespołu.

Menedżer Alexandr Vinokourov uznał doświadczenie Umby w wyścigach w Europie za dowód jego obietnicy złożonej w WorldTour.

„Widzimy w Santiago duży potencjał, który można ujawnić w naszym zespole. Pomimo tak młodego wieku Santiago ma już na koncie wiele ważnych zawodowych wyścigów, zdobył poważne doświadczenie, które może być podstawą jego dalszego rozwoju. wielu wysokich wyników na poziomie młodzieżowym, on już wie, co to profesjonalne ściganie, więc jedyne, czego potrzebuje, to staranna i systematyczna praca, która pozwoli mu osiągnąć dobry poziom w WorldTour” – powiedział Vinokourov.

Dodaj komentarz