20th season: B&B Hotels unveils Excalibur-themed jersey

W 2024 roku Arkéa-Samsic zmienia nazwę na Arkéa-B&B Hotel, a ich nowy zestaw, inspirowany Excaliburem, został zaprezentowany z dumą. Zespół planuje powrót do profesjonalnego peletonu po trudnym roku 2022, z nowym sponsorem i ambicjami na kolejny sezon. Legenda arturiańska wtapia się w ich nowy strój, który ma oddać hołd związkom z Bretanią i wcielić się w ich kolejną przygodę w świecie kolarskim.

W 2024 r. Arkéa-Samsic stanie się hotelem Arkéa-B&B, a francuski zespół zaprezentował nowy zestaw z motywem Excalibura, który założą gwiazda sprintu Arnaud Démare i młody talent Kévin Vauquelin.

Zespół bretoński pozostał przy kolorze czerwonym jako głównym kolorze asymetrycznego projektu, ale nowy sponsor tytularny, firma B&B Hotels, również był widoczny z przodu zestawu. B&B Hotels powrócą do profesjonalnego peletonu po roku przerwy po upadku zespołu pod koniec 2022 roku.

Démare odegrał dużą rolę w ujawnieniu przez zespół w mediach społecznościowych nowej koszulki, wyjmując zestaw z pudełka, jakby był mieczem w kamieniu z legendy arturiańskiej. Zdjęcia kręcono w Bretanii, w owianym mitem lesie Brocéliande.

Towarzyszył mu zawodniczka kobiecej drużyny Marie-Morgane le Deunff i Pierre Thierry z ekipy rozwojowej, a wszystkie trzy zespoły miały jeździć pod wodzą Arkéa-B&B Hotels w 2024 roku.

Legendy arturiańskie, w szczególności o czarodzieju Merlinie, są mocno powiązane z Bretanią, a motyw legendarnego miecza pojawia się w całym zestawie. Zespół stwierdził, że chce „w dalszym ciągu pisać legendę zespołu ARKEA–B&B Hotels”, rozpoczynając swój 20. sezon w profesjonalnym peletonie mężczyzn.

„Od 1 stycznia 2024 r. nasze trzy zespoły będą miały tych samych partnerów tytularnych: ARKEA i B&B Hotels. Ta zbiorowa tożsamość (…) tak naprawdę wzmacnia poczucie przynależności do tej samej rodziny wśród wszystkich zawodników” powiedział dyrektor generalny Emmanuel Hubert.

„Nasze kolory pozostają czerwony i czarny. Stały się one prawdziwym punktem orientacyjnym, punktem odniesienia na przestrzeni lat w zawodowym peletonie, a także wzorem identyfikacji dla naszych kibiców.

„Wszyscy znacie naszą historię związaną z terytorium Bretanii. Właśnie dlatego nasza koszulka na rok 2024 została zaprojektowana wokół motywu „EXCALIBUR”, legendarnego bretońskiego miecza. Ten rocznik 2024 „oddycha” naszym pochodzeniem, naszą ziemią”.

Arkéa zaprezentowała swój nowy strój po zorganizowaniu tradycyjnego dnia kibica w Glaz Arena w Cesson-Sévigné, gdzie fani mogli przejechać się z zawodowcami przed pokazem rowerowym i innymi uroczystościami.

Męska drużyna podpisała kontrakt z Démare w połowie sezonu 2023, po tym jak wypadł z łask Groupama-FDJ. Będą go bardzo potrzebować, gdy po awansie w zeszłym roku awansują do kolejnego cyklu spadkowego w UCI WorldTour.

Démare odniósł dwa z dziesięciu zwycięstw zespołu w 2023 r. po dołączeniu w sierpniu do Tour de Vendée i Paryż-Bourges, a Vauquelin był kolarzem odnoszącym największe sukcesy z trzema zwycięstwami. Jednak po wejściu do najwyższej klasy rozgrywkowej i ledwo występującym w największych wyścigach, nie odnieśli zwycięstwa w WorldTour.

Stracili także jednego ze swoich najlepszych zawodników na emeryturę w Nacer Bouhanni po tym, jak francuski sprinter nie zwyciężył w 2023 r. i walczył o powrót do formy po koszmarnej kraksie wiosną 2022 r.

Dołączenie lokalnej bretońskiej firmy B&B Hotels powinno zapewnić francuskiemu zespołowi większy budżet, a nowe nabytki: Florian Sénéchal, Clément Venturini, Laurens Huys, Vincenzo Albanese, Miles Scotson i Raúl García Pierna sprowadzili, aby spróbować odwrócić sytuację.

„Wreszcie jesteśmy!” Dzisiejsze ujawnienie koszulki na rok 2024 jeszcze bardziej umacnia naszą inwestycję w ten ekscytujący projekt” – Vincent Quandalle, dyrektor generalny B&B Hotels w Europie Zachodniej.

Spośród 22 najlepszych drużyn w rankingach zawodowych mężczyzn Arkéa po 2023 r. zajęła 19. miejsce, co nie brzmi tak źle, biorąc pod uwagę 18 składów WorldTour. Jednak wchodząc w rok 2024, francuska drużyna traciła prawie 2000 punktów do 18. miejsca, a jeśli w przyszłym sezonie będzie chciała awansować w rankingu, będzie zatem przed czym pracować.

Dodaj komentarz